Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hormonok miatt ennyire...

A hormonok miatt ennyire büdös a lehelletem?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok, 1 hete jelentkezett ez a dolog, hogy borzasztó szájízem lesz néha hirtelen, és néha hirtelen ha pl ásítok vagy nem is tudom csak ugy vagyok akkor majd megfulladok a saját lehelletemtől.


Igaz a savam is mostanában kezdett el feljönni, de hát terhesség előtt is ha épp olyat ettem feljött a savam mégse rodhadt a lehelletem.


Eddig napi 2x mostal fogat de mióta ez van van hogy ha ejszaka felkelek egyből rossz szájjízzel lehet es ha már ki megyek mosdóba akkor fogat is szoktam mosni másképp nem tudok aludni, de van hogy még fogmosás után is érzem, hogy valami nem oké, most akkor a gyomromból jön fel ez a bűz?


Már arra is gondoltunk biztos a fogkrém mert nemrég váltottunk elmexre, de az a páromnak se jött be. Na de a lényeg, hogy már nem bírom, idegesít, undoritó. Mit tegyek??



ápr. 5. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, mi okozhatja, de az Elmex egy nagy rakás trágya, hárman vagyunk, egyikünk se tudta elhasználni, rossz ízű és semmit sem tisztít.
ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Én a savra tippelnék. Nekem a reflux miatt borzasztó ízű a szám állandóan, mondjuk bem büdös, de konkrétan hányás ízű :/
ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pedig pont azért váltottunk Elmexre mert annyian ajánlották, hogy mennyire jó a fogaknak meg minden. De nekünk se akar beválni.

Úgy tudjuk csak használni ha mellette másik fogkrémet is használunk :'D már csak a fele van hátra.


Hát lehet akkor nálam is a reflux, de hogy akkor én miért fulladok meg a saját szájszagomtól néha azt nem értem, és amugy most is direkt fogat mostam megint, és a baj az, hogy tényleg fogmosás után se múlik az a rossz íz:/ a fogaim meg jók, 2 tömött van csak de a többi rendben van.

ápr. 5. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy fogorvoshoz elmennék a helyedben
ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem dobd ki azt a maradék fogkrémet, ne szenvedjetek vele tovább 😊


Mandulaköved nincs, ugye? Az is tud ilyet.

ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor voltál fogorvosnál? Fogkövedet mikor szedték le? Sajnos attól is lehet. Vagy reflux ahogy írták. A hormonoktól nem lesz büdösebb a szád, de a hormonok miatti "környezet változás" optimálisabb tud lenni a baciknak, plusz a te érzényenységedet is befolyásolja. Sok kismamának jobb a szaglása, plusz érzékenyebbek a szagokra, ízekre. Más is érzi, hogy büdös? Vagy csak te magadon?
ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na újjabb helyzetjelentés:'D

Szokott lenni mandula kövem, előző torokfájásomnál ami pár hónapja volt akkor vettem észre egy picit de nem bírtam kiszedni, de mivel azóta nem láttam gondolom a gargalizásás segített.


Fogkövem az nincs, meg 13 hét után voltam fogdokinál de semmi rosszat nem mondott.


De aza fura, hogyha pl a kezembe lehellek akkor se érzem, hogy büdi meg tudjátok van az mikor megnyaljuk a kézfejünket és úgy se érzem, hogy büdi lenne.


Na de pl ma délutáni szunya után felkeltem, majd miutan kinyitottam a számat és becsuktam az orromon keresztül éreztem, hogy büdi. És amugy ezt is megfigyeltem, hogy csukott szájjal ha rossz a szájízem, akkor az orromon keresztül érzem mikor veszek pár levegőt. De tényleg olyan mintha a számból jönne de lehet csak a rossz szájíz miatt.


A párom nem érzi, mikor én igen, egyszer volt, hogy napközben megjegyezte, hogy romlott tej szagú a szám:V

Pedig csak tejet se ittam aznap.


Fura az egész. De lehet igazatok van és tényleg elkéne menjek megint fogdokihoz.

Egyébként én mindig is érzékeny voltam a szájszagokra.


Mielőtt valaki irná, nem máshonnan jön a szag, ez egyértelműen valahonnan a számból vagy orrombol vagy tudja a picsa de onnan jön.

ápr. 6. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!