Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen sportok...

Terhesség alatt milyen sportok végezhetőek biztonsággal?

Figyelt kérdés

Magam az úszást részesíteném előnyben, de félek a fertőzés veszélytől. Jogos a félelem, vagy nyugodtan menjek úszni?

Ha nem úszás, akkor mivel tudnám még átmozgatni magam?

A terhességem semmilyen rizikófaktorba nem esik, teljesen problémamentes eddig. 10 hetes a pici.



ápr. 8. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Amit eddig is sportoltal.

Ujba ne most kezdj bele.

ápr. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az úszás jó, de a fertőzésveszély valóban létezik (uszodában nagyobb, mint természetes vizekben, bár logikátlannak tűnik nekem), fokozottan oda kell figyelni a higiéniára. Egyeztess a nőgyógyászoddal, hogy milyen plusz óvintézkedéseket javasol (amennyire én tudom a legfontosabb, hogy úszás után minél gyorsabban levedd a vizes cuccod, lezuhanyozz, valami tejsavas készítménnyel az intim részeken, alaposan törölközz meg, tiszta fehérneműt vegyél - kb. mint nem terhesen is).


A rázkódással, ugrálással, hasizmokat durván terhelő (húzó, nyújtó) sportágakkal, nagy súlyokkal végzett gyakorlatokkal kell vigyázni, az ilyen jellegű gyakorlatokat elkerülni, illetve ahogy nő a has úgy alakítani át fokozatosan az egyéb gyakorlatokat, mozgásformákat is. Egy hozzáértő edző erre oda tud figyelni.


Előnyben vannak a mélyizmokat, vázizmokat erősítő, de nem ugrálós sportok, jóga, pilates, sajátsúlyos edzések + lendületes séta, gyaloglás.


1-es: ezt így nem jelenteném ki kerek-perec, mert van jónéhány sportág, mozgásforma, amiket ajánlatos abbahagyni, vagy legalábbis a terhesség idejének megfelelően átalakítani, kihagyni gyakorlatokat stb. És bár abban igazad van, hogy ne most kezdjen valaki a maratonra készülni ha eddig nem futott, ésszel el lehet kezdeni sportolni, ha eddig nem tette.


Én pl. sajnos eléggé elhanyagoltam a sportot a terhességemet megelőző években, részben a Covid, részben lombikozás, részben lustaság miatt, a 8. héten jelentkeztem be a régi pilates edzőmhöz, aki már 10 éve is képzett kismama-pilates edző volt, és ő nulláról építette fel szépen az erőnlétemet. A 37. hétben vagyok, most valószínűleg jobb erőnléti állapotban, mint a terhességem elején. :)

ápr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!