Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon parázós kismama vagyok,...

Nagyon parázós kismama vagyok, ugyan ilyen problémával küzdők, mikor nyugodtatok meg h veletek marad a baba?

Figyelt kérdés
5hétől kb a 9 hétig vérezgettem görcsöltem. Aztán 11 hetesen 1 napig megint. Teljes parás vagyok azóta. Minden megijeszt. Most vagyok félidőnél, de még mindig nem merek belenyugodni hogy lesz egy gyönyörű gyermekem. Nem mertem még venni semmit semmit sem, és nem is nagyon mertem még bejelenteni olyanoknak akik nem közeli ismerősök. Kinek mikor sikerült elérni azt a pontot hogy már mert vásárolgatni, vagy éppen elmondani távolabbi ismerősnek is hogy babát vár? 🥺 vagy végig ilyen maradok, ameddig meg nem születik? 🥹

ápr. 13. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 25.hét után nyugodtam meg, mert onnantól életképes ha megszületne. 40.hét után indították.
ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
30. héttől esett le egy kő. De igazán akkor amikor már kint volt. Addig minden olyan kis bizonytalan volt. Most a másodikkal vagyok 31 hetes.
ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk második terhesség, a létező legtöbb problémával. A 30. hét után nyugodtunk, akkor kezdtünk el megvenni mindent. Most is aggódunk mindenen, de életképes. Várjuk a szülést. Kitartást!
ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jelentettem be vagy tettem közzé közösségi oldalakon pl szóval erről nem tudok nyilatkozni. A 28 dik hetet korházba töltöttem vérnyomás miatt na utána gyorsan bevásároltunk mindent, hogy ha esetleg többet nem engednek ki vagy gond van ne legyen ez még ott a nyakunkon.
ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Még nem, de már sokat javult. Nekem is úgy indult, ahogy neked. 5héttől a 9-ig csak az ügyeletet jártam vérzés miatt. Hematóma okozta. Annyi különbséggel, hogy nekem előtte volt már egy vetélésem, ami szintén vérezgetéssel indult szóval nem volt jó ómen. Alig vártam, hogy kiürüljön a hematóma és hogy eljussak a 12.hétig. A 9.után már nem volt vérzés, de előtte minden doki a vízválasztó 12.hetet emlegette, mert a korom miatt nagyobb esélyem van genetikai hibára, amitől elvetélhetek...

Na, akkor még uh.se volt a 9.héttől a geneteikaiig. Akkor attól paráztam, hogy már lehet, elhalt és nem is tudok róla.

Eljött a genetikai, ami tökéletes volt, ahogy a teszt is. Megkönnyebbülhettem volna, de... kiderült, hogy a lepény fedi a méhszájat🙄Maradt minden a régiben. Kímélő életmód, további para.

A 2. genetikai volt az első olyan vizsgálat, ahol csupa jó hírt kaptam. Továbbra is minden tökéletes a gyerekkel és már a lepény is jó helyen van! Mondtam is, hogy legközelebb csak szülésre szeretnék orvost, nehogy elrontsak itt nekem😂

Végre megnyugodtam picit és vártam a 24.hetet, amikor már van esélye az életre, ha bekövetkezne a legrosszabb. Az idő csak vánszorog, sose éreztem ilyen lassúnak. Erre közben kiderült, hogy lepkehimlősökkel kontaktáltam, elég nagy esély van rá, hogy rajtam is átment. Azóta ez a legújabb parám🤦🏽‍♀️

A barátaim tudták az elejétől, a családnak 14hetesen mondtam el, amikor megjött a negatív teszteredmény is. 1 héttel később tudtam meg a nemét. Pár nappal később vettem neki először valamit, mert úgy megsajnáltam, hogy egy igazi, nemének megfelelő ruhája sincs, csak uniszex.(Másik nemre volt.)Azóta veszek néha neki egy-két apróságot, főleg vizsgálatok után, ha jól viselkedik😁 Sőt, már szekrénye és függönye is van. Nem ettől lesz baj. Ha meg baj van, úgyis mindent el kell tüntetni. Akkor a szülésig se vehetnék semmit.

Napokon belül 22hetes leszek.

ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elösször 20hetessen könnyebültem meg kicsit hogy minden rendben majd a 36.héten hogy ha megszületne már nem lenne kora baba mint a tesója.
ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 hetesen már kitettem, de teljesen csak kb. a 20. hét után nyugodtam meg
ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tudok veled azonosulni. 2 missed ab, egy spontán vetélès ès egy kémiai utàn totál para most ez a terhességem. Most is többször voltam kòrhàzban vèrzèsek miatt. 14 hètig nem is mondtuk senkinek. A 20.hèt utàn nyugodtam kicsit meg, mert èrzem mozogni. Most vagyok 23 hetes, de én is ùgy vagyok, mint egy màsik hozzàszòlò,hogy alig vàrom a minimum 25 hetet, akkor talàn lemegy rólam ez a szorongàs.
ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, azt mèg hozzàtenném, hogy mi megegyeztünk, hogy a 30.hètig social mediàra semmit. Csalàdnak a 14.hèt után kezdtük el elmondani, de mèg most sem tudjàk nagyon sokan ( csalàdon belül sem).
ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szívem szerint befeküdnék egy kórházba és ki sem jönnék a végéigy hogyha bármi bajom van egyből jelezhessem. Borzalmas hogy minden apróságtól megijedek. Egy kis hasfájás, és már csupa para vagyok. 🥲 most is 2 napja fájdogál a hasam, gondolom a front miatt lehet. De már az orvost sem merem zaklatni, mert amúgy érzem hogy mocorog, és hogy ő jól van, én vagyok csak ilyen. Néha olyan érzésem van hogy csak én vagyok hisztis. Hogy másnak is "fáj", kellemetlen a terhesség, csak nem hisztizik rajta annyit mint én. 😪
ápr. 14. 06:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!