Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35.héttől NST? Indokolt lehet?

35.héttől NST? Indokolt lehet?

Figyelt kérdés

Ma voltam terhesgondozáson, és kicsit meglepett, hogy a dokim mondta, hogy 2 hét múlva kezdjük az NST-ét, úgy is adott időpontot. Itthon néztem meg a kiskönyvben, hogy elvileg 38.héttől van, a védőnő is így mondta. Ha jól tudom hetente kell menni, és bár nem okoz gondot, de azért kicsit meredeknek érzem, hogy 5 héten keresztül fizessek 25 ezret, nem igazán értem. A védőnő egyébként külön kérte, hogy abba a kórházba menjek NST-re, ahol szülni szeretnék, de erre azt mondta a dokim nem szükséges, ha csak nem akarok akár 6 órát is ülni alkalmanként a kórházban. Van olyan eset amikor indokolt a 35.héttől az NST? Problémamentes a terhességem, de egy ideig volt szó 38.heti inditásról, mert pár hétig (23-27.hét közt) mértem 140/85-90 közeli vérnyomásokat, de szerencsére visszament 125/75 körülire.

Félreértés ne essék, nem sajnálom erre a pénzt, csak furának tartom.


ápr. 17. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem indokolt, csak pènzèhes a doki.
ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem mindkétszer 36.-tól volt, úgy tudom akkortól kell. Egyik gyerekkel 3x voltam, másikkal 2x, és államiban, nem kellett fizetni. Sőt nst-re még várakozni se, de ahol voltam, ott nem voltunk sokan, hiába Budapest, napi 2-3 baba született.
ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
36.-tól szokták általában. Örülj inkább neki. Nekem nincs pénzem magánba menni, ezért államiba járok. Időpontot szerettem volna kérni NST-re, de a kartonozóban nem adhatnak. Oda kellett mennem az NST-s rendelésre időpontért ahol azt mondták, előszőr kenetet vesz még a nőgyógyász, és majd azzal a papírral menjek vissza időpontért. Így csúszom majd bele a 38. hétbe. Csak a fene tudja, hogy nem születik-e meg addigra. Mellékesen megjegyzem … ezért az infoért 3 órát álltam sorban. :) Drága székesfehérvári kórházat innen is csókoltatom.
ápr. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Államiba jártam mindket terhességemnél, 36. héttől volt kötelező.
ápr. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

36. héttől szokták.


A te esetedben viszont én is a pénzlehúzást szagolom. Anno az én dokim a 33. hétnél szólt, hogy az nst illetve mostantól a vizitek a kórházban történjenek, hogy lássák az arcomat ott is, ismerjenek meg. Mivel nincs fogadott orvoso rendszer, fontos hogy ott legyenek rólam az infók, néhány orvos lásson. A magándokim.maga mondta, hogy őt frusztrálja, ha egy kismama beesik az államiba szülni úgy, hogy előtte soha nem is látták a kórházban...

ápr. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Igen, a védőnő is ezt mondta, hogy így szokták csinálni. A dokim viszont határozottan kérte, hogy magánba csináljam , pedig rendel abban a kórházban, ahol szülni fogok. Igaz, a hosszú várakozási időre fogta.

Köszönöm mindenkinek a választ.

ápr. 18. 05:40
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk akkor kell 36.héttől, ha probléma van (cukor, túlsúly, vagy észrevettek valamit a babával kapcsolatban)

Ha nincs semmi baj, 38.héttől. És államiba, a kórházba küld kb minden doki.

Magánrendelésen is csinálják, de inkább a kórházba irányítanak mindenkit.

Nst-nél pedig várni sem nagyon kell.


2 terhességem volt. Mind a 2nél a 38.héten kezdtem, államiban.

ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem 36 hetesen kezdik. Doki kérdezte, hogy nála vagy a kórházban? Én azt választottam, hogy nála.(első gyereknél államiban csinálták, ott nem is mondták, hogy bekéne mennem emiatt a kórházba. A rendelőben csinálták mindig)

Amúgy sokszor rengeteget kell várni a kórházban. Nem az NST-re, hanem azután a vizsgálatra. Amikor vetéléssel mentem be, volt ott kismama aki már 4 órája ott üllt és a dokira várt, aki egymás után műtött, mert egyedül volt bent. Sokszor egyébként megse ismerik az embert én ezzel nem indokolnám, hogy ezért kell a kórházban. Tőlünk a kórház több mint 1 óra(a másik 20 perc, de nem oda tartozunk nem látnak el).

ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is a 36. héttől kezdték, az előző terhességemnél úgy kezdtem volna, csak picit előbb jött ő. Most viszont nálunk új rendszer van, akinek nincs dokija annak itt a 32 héttől hetente kell ctg ettől az évtől, akinek van annak a 36. héttől HA problémamentes, de ha probléma van annak is a 32 héttől. Én jövő héten kezdem a 32 héttel előzmények miatt.
ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!