Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az energiaitalra a koffein...

Ha az energiaitalra a koffein miatt van ráírva, hogy terhesen nem ajánlott a fogyasztása, akkor kávét hogyhogy lehet?

Figyelt kérdés

Ha elvileg a 200 mg koffeinbevitelt ne lépjük túl, és egy doboz energiaitalban van 80, viszont kávéban ennél akár több is lehet, akkor ez mi alapján van?


(Az egyéb adalékanyagokat hagyjuk, üdítőitalok is hasonló összetételűek egyrészt, másrészt a figyelmeztető felirat a dobozokon is a koffeinre irányul.)



ápr. 21. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Kávé se ajánlott.
ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

A tilos meg a nem ajánlott nem szinonímái egymásnak.

A kávé sem ajánlott, ugyanakkor számos kedvező összetevője van a mumus koffeinen kívül, ezért ezerszer jobb választás egy energiaitalnál.

ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem a koffein a probléma, hanem pl. a taurin. Olvass kicsit utána
ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
A koffein a legkisebb baj az energiaitalba 😅
ápr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

#1 Jó tudni, majd lebszom a gyerekorvost, amiért azt mondta, hogy olyan tejeskávéból amit én iszom, akár még kettő is mehet egy nap (terhesség alatt).

Minden reggel megittam egy lattét terhesen is.

Nyilván napi 2 deci fekete nem ajánlott, de relatíve kevesen isszák úgy.

Az energiaital meg nem a koffein miatt tiltólistás, ahogy előttem is írták.

ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3

Évek óta kivonták az összesből, lehet, mégsem nekem kell utánaolvasnom.

__________________________________

Vegyünk példának egy Hell Zero-t.


Összetevők

Ivóvíz, Étkezési sav (citromsav), Szén-dioxid (min. 0,3%), Savanyúságot szabályozó anyag (nátrium-citrátok), Aromák, Koffein (0,03%), Színezék (ammóniás karamell), Édesítőszerek (szukralóz, aceszulfám K), Vitaminok [B3-vitamin (niacin), B5-vitamin (pantoténsav), B6-vitamin (piridoxin), B2-vitamin (riboflavin), B12-vitamin (kobalamin)], Glükuronolakton, Inozitol

__________________________________


Félreértés ne essék, nem cáfolatot várok, tényleg érdekel.

Sőt, visszakerestem, volt nem egyszer kérdés.

De érdemben senki nem tudott azokra sem válaszolni, mert a koffeinen meg a nem létező taurinon lovagoltak....

ápr. 21. 14:41
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Kávé még oké, de energiaital nélkül nem tud élni egy kismama?
ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Ráírják, hogy levédjék magukat, ennyi. Károsabbak a benne lévő édesítő és tartósítószerek meg aromák, mint a koffein.
ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
ápr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

A nagy mumus taurint is nagyon ki kellett vonni.... bele ne haljon valaki 😅


Taurin : pl Újszülöttek számára esszenciális aminosav. Az anyatejben is megtalálható.....

ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!