Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kötelező és mikor...

Mikor kötelező és mikor ajánlott nőgyógyászhoz menni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok. Lombikos vagyok így 2 hetente látott orvos a meddőségi központban, viszont múlt héten voltam utoljára ott. Ha nem muszáj én nem tervezek magánba menni nőgyógyászhoz, azonkívül hogy könnyebb időpontot kapni, nekem semmivel se több, mint az állami, velem már magánban is voltak bunkók... Múlt héten voltam a védőnőnél, aki elmondta, hogy majd a 11. hét után kellene mennem egy vérvételre, aztán a 12. hét után a genetikai ultrahangra és akkor kérjek belgyógyászatra is időpontot, aztán rá pár napra megyek vissza hozzá, de mondta hogy ott azon a héten (13. héten) nőgyógyászhoz is menjek majd el, ahogy kivettem a szavaiból úgy gondolta, hogy magánba menjek. Egyrészt akkor egyáltalán minek menjek, ha úgyis előtte lesz a genetikai uh, másrészt muszáj magánba? Gondolom ez az általános, mindenki magánba megy és a kötelezőkön kívül többször is, hogy lássa minden rendben, de valljuk be nem ezen fog múlni vagy bukni a dolog, ha meg akar maradni, megfog, ha nem nem. Legalábbis én így gondolom.

ápr. 23. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem kötelező. Nincs egyetlen kötelező vizsgálat sem. Ajánlottak vannak. Az ajanlottak azok, amikre a védőnő fog küldeni, de oda se kötelező menni. Nem, nem kötelező magánban menni
ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy nincs kotelezo vizsgalat, max ajanlott, de azt emlitsuk mar meg, hogy akkor gondozatlan lesz a terhesseg, ha nincsenek meg a vizsgalatok es a babat nem engedik haza a korhazbol :D

Ez nem ennyire egyszeru.


Van a 4 genetikai uh, trimeszterenkent 1 vervetel es egy cukorterheles es havi szinten menni kell a vedonohoz. Ezen kivul letezik meg terhesgondozas a nogyogyasznal, en erre 5-6 hetente jartam, de maganba, allamiban is van, viszont azt nem tudom hogy mukodik.

Lombikos protokollt nem ismerem, ott lehet szorosabb kontroll lesz, passz.

Az osszes vizsgalatot csinaltathatod allamiban, nem kell ehhez magan, ha nem akarod.

ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"...de azt emlitsuk mar meg, hogy akkor gondozatlan lesz a terhesseg, ha nincsenek meg a vizsgalatok es a babat nem engedik haza a korhazbol :D"


De, haza engedik, csupán az egyszeri anyasági nem fog járni. Nem kell hulyeseget írni.

ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem irtam hulyeseget, gondozatlan terhessegnek szamit, ha nincsenek meg az ajanlott vizsgalatok es a gyamugyet bizony am, hogy bevonjak a sztoriba.

Ha nincs meg a 4 pecset a kiskonyvben, akkor nem kapod meg az anyasagit, de ennyi.

Ha nem jarsz vizsgalatokra, akkor ott mar mas a szitu.

ápr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Akkor megegyszer, kedves utolsó, egyetlen vizsgálat sem kötelező, csak és kizárólag ajanlottak vannak. A gyamugy bevonása és a nem engedik haza a babát nem ugyanaz. A babát haza engedik és a gyamugy se feltétlenül fog megjelenni az anyukanal.
ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, de ha alapból is nehezen jött össze mi bajod a magánnal amúgy? Nálunk a terhesgondozás egy 2 perces vizsgálat államiban ráadásul megyeszékhely, van amikor még a pulzusát se nézik, monitort se látsz, felfekszel rád teszi ránéz és mehetsz a sorodra kb. Magánba részletesen, volt hogy olyan dolog kiderült, amire volt megoldás és nem lett probléma belőle. Ha nem derül ki ott, akkor én például az elsőnél megszültem volna 26 hetesen. Ha menni akar menjen? Értem.
ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a második várandóságomat csinálom államiban. Ez mindenhol változó egyébként de nagyjából így néz ki: én 4-5 hetente járok nőgyógyászhoz, ő leellenőrzi a leleteket, ha indokolt megvizsgál. Védőnő nálunk pl nem nagyon vesz részt a várandóság során, én 3x voltam nála összesen. A genetikai UH-kat a kórházban csinálták ahol szültem. Beutalót nekem mindenhova a nőgyógyász adott.
ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyire nem érdekel már most sem a terhességed, gyereked, miért foglaltátok a lombiknál a helyet más elől?
ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

En havi 1x jarok vedonohoz, haziorvoshoz kethetente a tappenzes papir miatt, sztk-ba pedig ultrahangra/terhesgondozasra.

Legutobb aprilis elejen voltam a 2. trimeszteri genetikai ultrahangon, e honap legvegen pedig laborba es cukorterhelesre megyek.

ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6# vagyok. Most komolyan, aki lepontozott, ugyan mondja már el miért. Semmi rosszat nem írtam azzal, hogy leírtam hogy megy itt a helyi terhesgondozás államiba nálunk..csak a valóságot. Vicc.
ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!