Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a tesztem és...

Pozitív lett a tesztem és iszonyú fájdalmak gyötörnek, normális ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szerettünk volna gyereket, 2-3 hónap próbálkozás után össze is jött. Még nagyon az elején vagyok (kb 3 hét - április 4-én eshettem teherbe) de iszonyúan fáj a hasam már 3-4 napja, mintha kést forgatnának bennem. Normális ez? Olvastam hogy a terhesség elején lehetnek görcsök, de arra nem számítottam hogy konstans menstruációs fájdalom fog gyötörni 0-24-ben. Érdemes ezzel orvoshoz fordulni, vagy ez gyakran előfordul aztán később alább hagy? Május 23-ra kaptam időpontot, az lesz az első rendes szűrés (akkor leszek 6-7 hetes körül).



ápr. 24. 08:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát most még hiába mennél nem fog látni semmit. Azt sem hogy méhen kívül vagy belül van.


Szerintem várj még egy kicsit, lehet valami elindult de be is fejeződött és meg fog jönni.

ápr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, én is azt olvastam hogy méhen kívülinél vannak ilyen kellemetlen fájdalmak, illetve még iker terhesség esetén is előfordul.
ápr. 24. 08:28
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Normál terhességnél is lehet. Nekem is baromira görcsölt, éjszaka is felébredtem rá. Ezzel nem kell orvoshoz menni, úgy sem tudnak vele mit kezdeni. Magnéziumot próbálj meg esetleg szedni.
ápr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 babyboom567 ***** válasza:
85%

Az iker terhesség nem fáj.

És azért itt a dátumokkal gondok vannak,mert a május 23 az még 4 hét.Ha neked már van pozitív teszted akkor minimum 4 hetes terhes vagy mert az utolsó menszesztől számolják a terhesség korát.

Én kb5 hetesen voltam dokinál,pont a méhen kívüli kizárása miatt,és ennek a vizsgálatnak pont az a lényege,hogy a felritkulást/petezsákot a MÉHBEN látja.


Én ilyen erős fájdalmakkal nem várnék 4 hetet.

ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Minden reggel erős görcsökre ébredtem. Alig tudtam felkelni. 2-ik gyerek. Most 32 hetes várandós vagyok és minden rendben van. Mindig azt hittem, hogy na most fog elönteni a vér és vetélek, de nem így lett.
ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tudom mikor történt a fogantatás, pontosan. Használtam LH tesztet, előtte nem volt terhesség az biztos. Én attól kezdve számoltam a terhességet. Az hogy az utolsó menzesz mikor volt szerintem esetemben teljesen irreleváns, extrém hosszú a ciklusom, meg teljesen szabálytalan, azért is használtam LH tesztet.
ápr. 24. 08:59
 7/22 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem tudok mit csinálni, ha nincs korábbra időpont (ez volt a legkorábbi).
ápr. 24. 09:00
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem jó a dátumokkal. Azt ugye tudod, hogy a heteket az utolsó menstruáció első napjától számolják, nem a fogantatás vélt dátumától?

Május 23-án viszonylag normális ciklus (középidős peteérés) esetén már két hónapos terhes leszel, én biztos nem várnék addig az első vizsgálattal, főleg ilyen fájdalmak mellett... (Persze elkésni nem fogsz így sem, egyszerűen én szeretném tudni, hogy minden rendben van-e).

Az, hogy most fáj, az elvileg lehet normális is, nekem sosem volt jellemző a görcs, mensikor sem, de terhességnél akkorákat szúrkált, hogy rendesen összerándultam, nagyon kellemetlen volt.

ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs 3 hetes terhesség. Pozitív tesztnél már 4 hetesnek mondják. Tökmindegy, hogy mikor véreztél. Az orvosok így számolják.
ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Akkor a peteérés dátumából vonj ki 2 hetet, és onnan számold.

Ha úgysem mész magánba/másik dokihoz, akkor miért tetted fel a kérdést? ("Érdemes ezzel orvoshoz fordulni?")

ápr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!