Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehetnek ilyen rosszullé...

Mitől lehetnek ilyen rosszullétek? Más is tapasztalta?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok, de már egy jó ideje gyakran előfordul, hogy hirtelen elkap egy fura rosszullét. Eleinte főleg boltban vagy olyan helyen jött elő, ahol sokat kellett sorban állni vagy várakozni, de most már zuhanyzás, takarítás, pakolászás közben is. Hirtelen szédülni kezdek, leizzadok és úgy érzem azonnal le kell ülnöm. Néha vezetés közben is előfordult, így már nem is szivesen indulok el egyedül sehova. Még van hátra 5 hét és mintha napról napra rosszabb lenne, ma reggel csak beágyaztam és ennyitől is kapkodtam a levegőt, leizzadtam, furán szédültem. Terhesvitamint szedek, illetve a vasra is kell szednem gyógyszert. Védőnő ajánlotta, hogy szerezzek be egy vércukor mérőt, rászoktam ilyenkor mérni, de mindig 5 körül van. Vérnyomásom is teljesen normális, 125/75 körül, pulzus picit magasabb, de az sem szokott 105 felett lenni. Már nem tudom mire gondoljak, mi okozhatja.

Tapasztalt esetleg más is ilyet? Normális, hogy ennyire gyakran jön a rosszullét?


ápr. 24. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Keresd fel az orvost, ebben a gyik népe nem fog tudni látatlanban segíteni neked
ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem vagy terhességi cukorbeteg?
ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A terhelés jó lett, 0 perces glükóz 4,8 120 perces 5,2. A védőnő mondta a 28.hetes labor után, hogy szerezzek be inkább egy mérőt, mert kicsit magasabb volt az éhgyomri is (5,6) és már akkor is voltak ezek a rosszullétek, de bármikor mértem rá, akár cukros dolog után is 30,60 percre mindig 5 körül volt a cukrom. Pedig nekem is ez volt az első gondolatom, hogy az okozhat ilyet.
ápr. 24. 11:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugrálni kezdett (egyszer magas, egyszer alacsony) a terhesség felétől a cukrom. Plusz vashiányos vérszegénység volt. Ezek miatt voltam így. Szülés után semmi bajom nem volt.
ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Ezzel tudtak valamit kezdeni? A babának sem lett baja? Annyi rosszat olvasni a kezeletlen cukorbetegségről, de nem tudom merre induljak így a vége fele főleg mivel elvileg jók az értékeim.
ápr. 24. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem mind a két terhességemnél ez volt/van. Nem lett megoldása. A doki azt mondta ugye több vért kell pumpálnia a szívemnek, több energiát is emészt fel a szervezet ilyenkor, ez van.

Olyan 24-5. héttől pedig mindkettőnél rosszul lettem pl. hanyattfekvésnél is, vagy ha nagyobb mozgásokba kezdtek. Ekkor szerintem egyszerűen elnyomnak valami létfontosságút, azért fordul meg velem is a világ.

A cukromat, vérnyomásomat szoktam itthon mérni néha akkor is, ha jól vagyok, meg akkor is, ha nem. Magamhoz képest mindig tök normális.

ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is 35 hetes vagyok, és pár napja pont így érzem magam. Tegnap 15 perc vasalás után feladtam, elkezdtem szèdülni, leizzadtam, hányingerem lett. Autóban 15 perc után nem kényelmes, éjszaka se találom a helyemet, nappal is hol itt nyom a baba hol ott, hányingerem van ha fekszek, pedig nincs óriási hasam és a baba is átlagos nagyságú. Nekem is jó a vérnyomásom, laborom, minden. Egyszerűen a terhességre fogja a doki, ilyenkor már minden ilyen nyűg normális azt mondta.
ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Holnapra vagyok kiírva, szóval... :D Nekem az elmúlt hetekben 1-2x volt ilyen, nálam is minden OK, vérnyomásom is még mindig tankönyvi, cukrom rendben volt, vizeletben sincs semmi. Ilyenkor hirtelen leesik a vércukorszint vagy a vérnyomás egy picit, leülsz, vízszintesbe helyezed magad és rendbe jössz. De igazából a normál vérnyomás is okozhatja, hiszen ilyenkor kicsit magasabbra lenne szükség, egyszerűen csak nem elég, amit a normálisan maradt vérnyomásod pumpál. :) Nálam valószínűleg a vércukorszint egyébként, mert régebben volt néha ilyen, amikor túledzettem megfelelő cukortartalék nélkül pl. és mondjuk futás után gyorsan vízszintesbe kellett tegyem magam és vmi cukrosat enni, pont ugyanaz az érzés.


Én a vezetést már hanyagolnám emiatt. Cukros üdítő vagy rágcsa legyen nálad mindig. Dokidnak, védőnőnek, szülésznőnek említheted, úgyis most jön az utolsó vérvétel, anesztessel egyeztetés, CTG-k, hogy ennek fényében nézzék az eredményeket. :)

ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4# kaptam Maltofert és vettem cukormérőt. Ha rosszul éreztem magam, akkor megmértem, hogy magas vagy alacsony. Alacsonynál vettem be kockacukrot. Igazából a cukrommal nem tudtak semmit csinálni, mert össze-vissza volt. Egészséges babám született.🙂
ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!