Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi baj lehet velem? Idegesît...

Mi baj lehet velem? Idegesît ha a babámról kérdeznek

Figyelt kérdés

5 hónapos terhes vagyok és azt vettem észre hogy egyre jobban zavar ha a hozzátartozók olyanokat kérdeznek hogy " mozog már a baba?" 16. Héttől folyton ezzel zaklattak és baromi ideges lettem tőle mert én csak kb a 21. Héten kezdtem el érezni .. aztàn már az is zavar ha megkérdezik "hogy van a babócád?" "Mozog?" "Rugdos?"


Ne értsetek félre tudom hogy kedvességből kérdezik, de nekem ez olyan kellemetlen és intimnek érzem. Akkor áll a legjobbban a hajam ha anyám kérdezi (vele nagyon rossz volt a kapcsolatom mindig mert narcisztikus martir és egesz eletembe lelki terrorizált) mikor ràkérdez a babámra nagyon kellemetlennek érzem, nem akarok vele róla beszélni, sőt senkivel csak a párommal meg a barátnőimmel...valahogy nekem ez olyan mintha a bugyimba turkálnának, nem tudom miért..

Viszont nem akarok ilyen mániákus depressziós anya lenni akinek semmi se jó, de tényleg zavarnak ezek a dolgok

.volt már valaki hasonló helyzetben?


Nő 33



ápr. 24. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem ugyan nem zavart, mondjuk jó a kapcsolatom a családommal is, de munkahelyen sem zavart ha kérdezgettek, szerencsére nagyon kioktató, pláne bunkó megnyilvánulással nem találkoztam, sem hastapogatással idegenek részéről.


Ettől függetlenül nagyon megértem, ha valakit adott esetben meg nagyon is zavar, akár mindenkitől, akár adott személyektől.


Jogod van meghúzni a határaidat, de ezt helyetted senki nem fogja megtenni, tehát sajnos ki kell állnod magadért és azt mondani pl. anyádnak hogy: "Jól vagyunk anya, mozog a baba, minden vizsgálat rendben van, de kérlek váltsunk témát, nem szeretnék erről többet mondani." vagy valami hasonló. Anyád esetében gondolom sértődés lesz, de hát ha amúgy sem fényes a kapcsolatotok, akkor mindegy, és ne te idegesítsd ezen magad. :)


És azt nem is értem miért lennél "mániákus depressziós" azért, mert nem akarsz állandóan arról beszélni, hogy mit csinál a magzatod? Vagy legalábbis te akarod eldönteni, kivel miről akarzs beszélni, semmire nem vagy kötelezett, azért mert terhes (és később anya) vagy. :)

ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavart, ha valaki odajött gratulálni, kérdezett kedvesen és azzal a lendülettel jött felém megfogni a hasam. Tolattam el előle és nem értették, miért. Mintha a kismama pocak közösségi tulajdon lenne.

A másik irritáló kérdéskör a hogyan fogant, tényleg most akartátok vagy baleset volt, hogyan fogsz szülni. Utóbbira egy idő után azt mondtam, sehogy sem szülök, bent marad, így egyszerűbb. Akkor legalább elhallgatott a kérdező.

Nem vagy ufó, lehet ezt nagyon intim élményként kezelni és lehet mindenki ügye is, egyik sem rossz. Csak légy világos, hogy te mit szeretnél.

ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Utóbbira egy idő után azt mondtam, sehogy sem szülök, bent marad, így egyszerűbb. Akkor legalább elhallgatott a kérdező." :D Amikor anyósom először kérdezte, akkor csípőből mondtam, hogy sehogy sem AKAROK szülni, erre ő: Azt ugye tudod, hogy vagy császárral vagy hüvelyi úton kell megszülnöd, mert kibüfögni nem fogod tudni? (jó a viszonyunk, belefért) :D


1-es vagyok.

ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fu ne is mondd…. 11 hetes vagyok, tehat meg nagyon az elejen jarok, de a kedves kollegaktol napi szinten kapom a savat, hogy meg nem is latszik, miert nem latszik, mar latszodnia kene.. vagy az eszel rendesen, mert nem latszik, hogy hizol , tudod mar a nemet es a nevet, jaj hat biztos csak babonabol nem akarod elmondani, vizesedsz mar ? Miert nem ? Meddig akarsz dolgozni, en vegig dolgoztam a 9 honapot, te fiatal vagy neked birnod kell!!!! Aztan meg jonnek es simogatjak a nem letezo hasamat :) a masik kedvencem, hogy nem fogod tudni ilyen vekonyan megszulni. A hanyinger kerulget toluk, es ezek mind nok :)
ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit más zavar, ez mindenben így van.

Pl. engem egyáltalán nem zavart, mikor a lakótelepi szomszédok odajöttek és belenéztek a babakocsiba (előtte meg is kérdezték, hogy szabad-e), barátnőm meg nem is szívesen ment sétálni a fiával, mert ettől falra mászott...

Szerintem nem kell rossz néven venni, ha kérdezgetnek, hisz tapasztalatom szerint a legtöbb kismama szeret a babájáról beszélni, így ha nem mondod, nem is tudhatják, hogy neked ez kellemetlen.

Nyugodtan szóljál bárkinek, hogy annyira nem szeretsz erről beszélni, vagy unod, mert mindenki ezzel jön napi 100x stb., beszéljetek inkább másról. Jó esetben mindenkinek csak egyszer kell mondani, a hülyékkel meg nincs mit kezdeni, maximum te is bunkó leszel, de kit érdekel a véleményük... De ne hagyd, hogy ilyen hülyeséggel elrontsák ezt a szép időszakot (mert remélem azért az 🙂).

ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 9 hetes vagyok és jó a kapcsolatom anyukámmal és pusziszkodós család is vagyunk, tehát nem ez a nem érek hozzád típus.

Múltkor mégis kiborultam hogy fogdosni akarta a nem létező hasamat. És még be is szólt mikor nem engedtem, hogy hogy féltem.

Én nem tudom mi lesz ha màr látszik és tapizni akarnak.

Lesz sértődés mert nem fogom hagyni a férjemen kívűl másnak.

ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

En antiszociális és introvertált vagyok. Tehát utálok mindent és mindebkit. Ha valakivel beszélgetnem kell már fáj.

Ennek ellenére amikor terhes voltam, 0-24ben képes lettem volna a terhességemröl, a babámról beszelgetbi akárkivel. Annyira büszke voltam.

ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondoltam, hogy engem semmi ilyesmi nem fog zavarni (leszámítva persze a hassimogatást, mert nem vagyok szerencsemalac.) Nem értettem, mit kényeskednek a terhes nők. De aztán annyiban változott, hogy valóban nem zavarna, ha meg tudnánk állni annál az egy kérdésnél, de sajnos, az további kérdéseket vet fel.

Pl.eleinte a "mozog már"? Igen,(tudtam, hogy egy baromi aktív gyerekem van, mert az ultrahangokon majd kiugrott. Csakhogy én ebből még semmit nem éreztem. Tehát, a válasz, igen, csak még nem érzem. Na, de miééééért nem? Nem kéne már érezni? Józsika nekem ilyenkor már kirúgta az oldalam. És itt jött volna, hogy nem, nem kéne, mert elöl fekvő lepényem van és egyébként is érzem, úgy egy héten 1x, ha épp olyan a holdállás és ez jól van így. Na, de ez már idegesített. Mit beszélgetnék a méhlepényemről?

Mondjuk ezeket a kérdéseket nagyon is értékelem. Sokkal jobb, mint amikor a nemlétező apukáról kérdeznek. Na, ott aztán nincsenek határok. A válaszom, nincs apuka. Azt gondolnám, hogy ezzel le is zártuk a témát, de nem. Ezt még ezernyi kérdés követi. Én ezzel így elégedett vagyok, tervezetten van így, semmi gondom. Csak simán örülni szeretnek a gyerekemnek, nem egy pasiról beszélgetni, aki nem is érdekel. Miért téma ez? Nem esküvőm van, terhes vagyok. Az egyetlen pasi, akiről hajlandó vagyok beszélni, a hasamban van😁

Na, de akkor jön a kombinálás. Hogy hagyott el az a szemét, stb. Egyáltalán nem érdekli őket, hogy köze sincs a valósághoz. Senki nem hagyott el senkit, mindenki boldog, csak ő siránkozik a semmin.

Szóval, azt tudom javasolni, örülj, ha csak a gyerekről kérdeznek. Lehetne rosszabb is.

ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Később még rosszabb lesz. "Van tejed?" "Szopik rendesen?" "Jó baba?" "Mikor jön a kistesó?" stb... én ezeket mindig lerendeztem annyival, "Minden rendben, köszönöm, köszönjük."


Én sem szerettem ezeket a kérdéseket. Persze tudom, hogy udvariasságból kérdezik az embert, mert egy kisbaba érkezése újdonság, izgalmas. De akkor is zavart.

ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Megértem kérdező. Engem inkább ez a hogy van a baba? Remélem jól, főleg amíg a mozgást nem éreztem picit frusztrált ez, mert nyilván én is csak UH-n tudom hogy jól van e. Honnan tudjam… A hastapogatást én se szerettem, nem is értem az okát.:D Mozgást érezni akkor pont nem fog, és igazából az én hasam fogdossa. :D
ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!