Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amennyiben nem tudtam a...

Amennyiben nem tudtam a cukorproblémáimról és ettem mindent lehet baja a 13 hetes magzatomnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyre jobban gyanakszom arra,hogy terhességi cukorbetegségem lesz. Az éhgyomorra nézett vérkép jó volt 4,3 de már több alkalommal ha nem ettem 4 óránál tovább, rosszul lettem. Ma is a boltban, szerintem le esik a cukrom. Ma muszáj voltam édességet enni és úgy tudtam hazaindulni autóval, mert egyébként mást hirtelen nem is tudtam volna szerezni a boltból ami gyorsan megehető. Mennyi kárt okozhattam ha már most is cukorbeteg vagyok? Még csak vasárnap lesz az első genetikai uh.

ápr. 24. 17:15
1 2
 1/12 babyboom567 ***** válasza:
72%

Ha cukorbeteg lennél nem lenne 4,3 a cukrod, és nem tudna "leesni".

Hisz akkor esik le ha az inzulin a véredből segít a a sejtjeidbe juttatni a cukrot.Cukorbeteg akkor vagy, ha nincs inzulinod VAGY van inzulinod de érzéketlenek rá a sejtjeid.

ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Úgy tudom lehet kérni előrehozott cukorterhelést, ha gyanúd van és panaszod.

Viszont azért nem biztos, hogy tényleg GDM-es leszel. Én 26 hetes terhes vagyok jelenleg és van, hogy 3 óra után kicsit rosszul érzem magam, nem hogy 4 :D Viszont a cukorterhelésem meg teljesen jó lett (én is paráztam egy kicsit ez miatt). Azért ilyenkor máshogy működik a szervezet, nem feltétlenül lesz belőle baj.

De azért mindenképp jelezd a nőd okidnak legközelebb.

Szerintem amúgy baj nem lehet belőle még ilyen korán - de ez csak egy laikus tipp.

ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

1, hülyeséget ne írjunk már!

Ismered a hipózást?

ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 babyboom567 ***** válasza:
33%
igen, de inzulin nélkül, vagy rossz hatékonyságú inzulinnal senki sem fog hipózni
ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Én nem vagyok cukorbeteg, de sokszor előfordúlt, hogy azt hittem elájulok. Én is azt hittem, hogy terhességi cukrom van, de meglepetésemre nem. A vérnyomásommal van probléma. Van amikor 90/50. Nem feltétlen kell egyből cukorra gondolno, főleg ha jók a méréseid.
ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Én IR-esként is néha hipózok, főleg terhesen, szóval azért azt ne mondjuk, hogy nem lehet.

Amúgy kérdező, ha veszel otthonra egy cukormérőt és elkezdesz odafigyelni, azzal akkor sem ártasz, ha esetleg nincs is baj. De az a mondás, egyébként, hogy ha cukorbeteg is lennél már most, akkor kárt még nem okozol vele (néhány drasztikus véglettől eltekintve, amikor vetélést meg hasonlókat okoz a cukorprobléma). Ezért is tesztelnek csak a 24. hét környékén, mert előtte még annyira nem vagy hatással a baba cukorháztartására. Korábban meg persze, lehet olyan, hogy durva cukorbetegség esetén elvetélsz, nem is esel teherbe, stb, de arról azért csak tudnál, ha ennyire beteg lennél.

ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Az első pillanattól kezdve károsíthatja a magzatot a magas vércukorszint.
ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Minden terhesség inzulinrezisztes állapot!

Mivel több energiát fogyaszt a szervezeted és még lehet hogy nem a legmegfelelőbb tápanyagot viszed be ez így normális.

Nem kell kreálni betegségeket. Nyilván azért van késöbb a terheléses vizsgálat mert ilyenkor még nem szokott gond lenni. Ha már a kezdődő terhességeknel is gondot okozna a gdm akkor már az elején néznék.

Egyébként meg terhes vagy...

ápr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Azért nézik később, mert a GDM akkor alakul ki. A magas cukor a terhesség elejétől baj.
ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

"igen, de inzulin nélkül, vagy rossz hatékonyságú inzulinnal senki sem fog hipózni"

Dehogynem. 🤦

ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!