Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok. Eddig...

9 hetes terhes vagyok. Eddig már többször volt olyan érzésem, mintha meg akarna jönni, a derekam pedig le akar szakadni. Az orvos szerint ez teljesen normális, nyúlnak a szalagok, nő a méh. Nálatok meddig tartott ez az érzés? Elmúlt teljesen?

Figyelt kérdés
Nálam például ezen a héten és múlt héten is 3-3 hajbalban volt olyan érzésem órákon keresztül, mintha bármikor megjönne. Aztán elmúlt, de másnap visszajött ugyanúgy. A ti személyes tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, nálatok is így volt/van? Van értelme aggódni?

#terhesség #Meg akar jönni érzés #Terhesen derékfájás
máj. 10. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb a 12. hétig volt ilyesmi. Első terhességnel pont a 13 hetes genetikain kérdeztem, hogy normális - e, mondták, híg igen.

Amíg nem társul hozzá vérzés és nem elviselhetetlen a görcs, teljesen normális.

máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

*12 hetes genetikai

1-es voltam

máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Nálam nem volt ez a "mindjárt megjön"-érzés, de nekem menstruáció előtt sem szokott lenni 🙂

De attól, hogy ez az én tapasztalatom, nagyon sok nőtől hallom, hogy van ilyen, tehát nem aggódnék a helyedben (főleg nem 9 hetesen).

Nekem az első terhességem sajnos missed ab lett, de ott sem görcsöltem, csak egy picit véreztem, de még akkor volt szívhang is, szóval lehet a vér nem is a vetélést jelezte még akkor...

Dokihoz mikor mész legközelebb?

Az előzmények miatt engem megnyugtatott, hogy a kisfiammal gyakran hívott vissza a doki az elején, ha nagyon izgulsz, akkor szerintem te is elmehetsz egy soron kívüli UH-ra.

máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mind a 2 terhességemnél kb a 12.hétig éreztem.
máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Megnyugtató olvasni, hogy ti is tapasztaltátok ezt. Bízom abban, hogy nálam is elmúlik a 12. héten. Kedves 3-as! Nagyon sajnálom a veszteségedet. A kisfiadhoz viszont szívből gratulálok. Nekem is volt már vetélésem a 7. hétben, ott nem fejlődött megfelelően a baba, valószínűleg genetikai probléma miatt. Szerencsére most minden rendben. Orvoshoz 4 hét múlva megyek újra 12 hetes genetikára. De lebeszéltem az orvosommal, hogy közben bármikor mehetek ultrahangra, ha aggódnék. (szerencsére nagyon rendes az orvosom és a szonográfusa is).
máj. 10. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem az első két terhességnél a 12. hétig tartott ez, a mostaninál kb a 15. hétig de most 24 hetesen is szokott fájdogálni a hasam/derekam. Az orvos szerint amíg nem vérzek, nem elviselhetetlen a fájdalom addig normális.
máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod kedves 6-os. Annyit még kérdeznèk, hogy neked ilyenkor órákig tart/tartott ez az érzés, vagy csak percekig? Nekem van, hogy órákig, hajnali 2-től reggelig.
máj. 10. 16:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Én most lépek a 14. hétbe és most is ugyanúgy érzem ezeket. Egy hete voltam a a 12-13. heti ultrahangon és mindent rendben találtak. Ne aggódj nálad is minden rendben van.
máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 🙏
máj. 10. 20:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is 9 hetes vagyok és szintén érzek ilyet bár egyre kevesebbet. Viszont amikor nem felejtek el plusz magnéziumot bevenni az eleviten kívül akkor nem érzem egyáltalán.
máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!