Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akit első trimeszterben...

Akit első trimeszterben ágynyugalomra ítélnek, az ugye nem tart a terhesség végéig?

Figyelt kérdés
Enyhe vérzés miatt lettem ágynyugalomra ítélve. Ha csak pár hétről van szó, meg tudjuk oldani, a férjem vesz ki szabadságot, de ha hónapokról, akár még 7-8 hónapról, akkor nem tudom mi lesz. A férjem nem veszítheti el az állását, semmi más segítségünk nincs, és a 2 évesünket el kell látni. Ilyenkor mi történik? Esélytelen hogy megmaradjon a terhesség, ha nem tartom az ágynyugalmat? Nagyon szomorú vagyok és tehetetlennek érzem magam.
máj. 11. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Valójában az ágynyugalom nem csökkenti sem a vetélés, sem a koraszülés kockázatát. Erre ezer meg egy tanulmány van.
máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

7 hetesen hematóma miatt kellett 1 hétig feküdni. De emiatt a férjem nem ment szabira/táppénzre.

Ahogy akkor sem, amikor 29 hetes koromtól szülésig ágynyugalomban voltam. A kaját megoldottunk, enni, zuhanyozni, wc-re felkeltem, a többit a férjem intézte.

máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es, de a kerdezonek van egy 2 eves gyermeke, akit el kell latni, ez itt a problema, nem az, hogy amugy fekudni kene.
máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azzal nem is lenne gond, de a 2 évesem nagyon igényli a foglalkozást, napközben nem tudok feküdni mellette. Vagy a lakásban mászkálás, játék belefér?
máj. 11. 11:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha megszűnik a probléma, nem szokták egész végig fektetni az embert. Nálam 11 hetesen lett hematóma, ömlő vér, kórház 2 hétig. Akkor volt másfél éves a kislányom, a férjem a kórházi időszakra vett ki szabit, ő látta el, intézte. Nálunk hatalmas a rokonság, nagymamák is, de sajnos egyik se vállalta, mert hogy dolgoznak, ők nem tudnak szabit kivenni mondván, a másik mama meg pont beteg volt, úgy nyilván nem. Aki rokon szabin volt ő meg nyilván nem más gyerekével akart foglalkozni pihi helyett, én ezt is megértettem, érthető. Úgyhogy nálunk csak a férjem volt opció, de hónapokig ő sem tudta volna ezt csinálni azért. Max akkor fizu nélkülire ment volna és úgy vagy pedig a bébiszitter segítsége, napközbe jött volna akkor míg haza nem ér a férjem. Utána még itthon is feküdni kellett 2 hétig, de volt doki aki mondta, hogy azért ne feküdjek egész nap, mert az sem tesz jót. Mikor itthon voltam ő már visszament dolgozni, 2 napig itt volt a testvérem segíteni, de utána nem ért rá, úgyhogy igazából fekve játszottam 2 hétig a lányommal vagy kitámasztva, elláttam, de nem emeltem meg akkor, nem hajoltam le. Házimunkát férjem munka után csinálta, sétálni ő vitte, kaját rendeltük. Ez így két hét volt kb, de szépen megoldottuk, utána megszűnt és élhettem tovább a megszokott életet, mentünk mindenhova, játszótér, stb., azóta se lettem ágynyugalomra ítélve, most vagyok 35 hetes.
máj. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös, ez kicsit megnyugtató, további boldog babavárást neked! :) Remélem nálunk is így lesz, mert aki van a rokonságban, az nálunk is ugyanígy nem tud (vagy akar) segíteni, ráadásul a fizetés nélküli és a bébiszitter szintén nem opció, anyagilag sajnos nem engedhetjük meg magunknak, már csak a nagyobb gyerek miatt sem.
máj. 11. 12:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi az oka. Valószínűleg neked azért, mert ismeretlen eredetű a vérzés. Nekem hematóma miatt volt, ami amúgy nem volt rossz helyen. Szóval nem kellett mindig feküdni, de sokat kellett pihenni és kímélő életmód. Alig vártam, hogy vége legyen. 1.genetikai ultrahangon kiderült, hogy a lepény fedi a méhszájat, szóval minden maradt a régiben ☹️ Nem voltam boldog, mert ennél sokkal nagyobb aktivitásra lett volna szükségem. A másodikra már jó helyre került, azóta sokkal jobb a helyzet, de rengeteg idő kiesett, lakásfelújítás előtt állok. Csúszik minden.

Kitartást! Próbálj meg minél többet pihenni és a gyereket most ne emelgesd!

máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

#3


Igen, közben leesett, hogy náluk a 2 éves miatt gond ez.

De ugyanakkor ezt meg kell oldani akkor is, ha pl. befektetik a kórházba hetekre vagy szülésig. Ilyen is van.

Egy ismerősnél 3 gyerek várta otthon, de a legkisebb miatt 1 hónapot kórházban volt.

máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm a közepe felé volt agynyugalomra ítélve. Csak WC-re kelhetett fel, még orvoshoz is úgy kellett mennie, hogy betegszallitot kellett kérniuk. Nem tudom pontosan mennyi idő volt, de a férje tappenzen volt addig, hogy a nagyobb gyerekkel tudjon foglalkozni. Mondjuk náluk állítólag megerto a munkahelye.
máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire agynyuhalom az az agynyugalom? Nekem "pelvic rest" amit be kellett tartani hematoma miatt. Addig amig el nem mult. Kb 12. Hétig. De nem fekvos nyugalom volt, csak nem emelhettem, nem setalhattam sokat, és nem lehetett szex vagy orgazmus.
máj. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!