Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kapok javaslatot a nőgyógyá...

Ha kapok javaslatot a nőgyógyásztól, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, akkor azonnal be kell vinni a háziorvoshoz papírt?

Figyelt kérdés

10 hetes várandós vagyok, eddig teljesen problémamentes, viszont a a kórelőzményemben van egy vetélés, valamint autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van és vérhigítót is kell szúrnom, valamint borzasztó fáradt vagyok minden nap.

A munkahelyemen szeretném betanítani a dolgozót, akit a helyemre vesznek fel, ezért 1 hónap múlva tudnék táppénzre menni.

A nőgyógyászommal ma találkozok. Ki tudja írni ma a szakorvosi javaslatot a táppénzre vételre úgy, hogy csak 1 hónap múlva viszem be a háziorvoshoz és ténylegesen 1 hónap múlva iratom ki magam táppénzre?



máj. 16. 14:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
36%

Ilyen nincs :D

Táppénzre az megy, akinek indoka van rá, és akkor amikor az indokolttá válik.

Csak elméleti kérdés, hogy ha most elméletileg egészséges vagy, mert ugye dolgozni tudsz, honnan tudod most előre, hogy 1 hónap múlva változik valami, ami miatt veszélyeztetett leszel?

máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:

Már most is kiírna az orvos, (az indokokat írtam a kérdésem alatt) viszont nem tudok most táppénzre menni, mert szeretném betanítani a dolgozót aki a helyemre jön majd.


Itt az a kérdés, hogy ha kiír ma a doki, akkor vihetem a papír egy hónappal később is a háziorvoshoz a táppénzre vételhez, vagy vissza kell menjek a nőgyógyászomhoz 1 hónap múlva, hogy utána írjon és azonnal vinnem kell a papírt a háziorvoshoz?

máj. 16. 14:44
 3/64 anonim ***** válasza:
82%
Bármikor leadhatod a háziorvosnak ;)
máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
máj. 16. 14:46
 5/64 anonim ***** válasza:
95%

"Ki tudja írni ma a szakorvosi javaslatot a táppénzre vételre úgy, hogy csak 1 hónap múlva viszem be a háziorvoshoz és ténylegesen 1 hónap múlva iratom ki magam táppénzre?"


Minek? Ha egy honap múlva akarsz tappenzre menni, akkor egy hónap múlva kérsz javaslatot q nőgyógyásztól

máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Jogos, de túl akarok lenni rajta, mert a munkáltatómat időben szeretném értesíteni a pontos időpontról, ehhez szeretnék egy hivatalos igazolást, amin rajta van, hogy veszélyeztetett terhes vagyok és javasolja a nőgyógyász a táppénzre vételem.
máj. 16. 14:54
 7/64 A kérdező kommentje:

Valamint első terhesség, lehet én gondolom túl a dolgokat...

A munkáltatómmal szemben korrekten szeretném intézni ezeket a dolgokat. :)

máj. 16. 14:57
 8/64 anonim ***** válasza:
87%

"...de túl akarok lenni rajta, mert a munkáltatómat időben szeretném értesíteni a pontos időpontról..."


Az azért meg van, hogy a veszélyeztetett terhesség az általában egyik pillanatról a másikra van, pont mint aegy betegség esetén a tappenz? Nem igazán értem q problémádat. Tudják, hogy terhes vagy?

máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

Fent már írtam, hogy volt egy vetélésem, valamint autoimmun betegségem is van, továbbá vérhigítót is kell szúrnom, ezért biztos, hogy a veszélyeztetett terhességgel fognak táppénzre venni. Ezt már a vetéléskor mondta a nőgyógyász, tehát nálam nem áll fent az az eset, hogy egyik pillanatról a másikra alakul ki a veszélyeztetett terhesség.

Igen, tudják, hogy terhes vagyok. Viszont már elkanyarodtunk a témától.

Szimplán az volt a kérdésem, hogy a javaslattal várhatok-e egy hónapot, mire a háziorvoshoz elviszem.

máj. 16. 15:04
 10/64 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem kanyarodtunk el. Ma is oda mehetsz a fonokodhoz és mondhatod neki, hogy figyelj, Jani, úgy tűnik még kb egy hónapig tudok dolgozni.

Próbáld megerteni, hogy ha ma kérsz egy papírt arról, hogy veszélyeztetett terhes vagy és egy hónap múlva tervezed leadni, az hogy is mondjam, mokasan hangzik.

máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!