Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hátsó fali, mélyen tapadt...

Hátsó fali, mélyen tapadt méhlepény enyhén rálóg a méhszájra?

Figyelt kérdés

12.heti uh-n mondta ezt a doki, de különösebb instrukciót nem kaptam ezzel kapcsolatban, csak máshol olvastam, hogy amúgy ezzel pihenni kellene, semmi megerőltetőt nem csinálni, esetleg házas életet is mellőzni.

Most akkor ha a doki nem mondott semmit, akkor annyira nem vészes vagy azért inkább legyek óvatosabb a következő uh-ig? (2 hét múlva megyek)


máj. 17. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan így volt nekem is

Nekem volt egy kis barnázásom is az elején emiatt,

úgyhogy inkább pihenj.

Ahogy nő a baba majd úgy megy fentebb a lepényed.

Nekem a 25.hét körül már normális helyen volt.

Jó egészséget.

máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor figyelek rá. Hálistennek, nekem eddig egyszer sem volt sem barnázás, sem vérzés, de eddig sem erőltettem meg magam nagyon, de akkor mostantól extrán odafigyelek.
máj. 17. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez még bőven feljebb fog menni. Nekem teljesen fedte a méhszájat ebben a terhességi korban. Voltak is nagy vérzéseim, 2 hetet feküdtem kórházban. A 16. hétre távolodott el annyira, hogy haza tudjanak engedni, a 20. hétre pedig már teljesen jó helyen volt, és onnantól nem is okozott problémát.
máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem pont ugyanígy van. Két orvos is nézett a 12.héten. A saját orvosomnál voltam először, az égvilágon semmit nem mondott erről, csak hogy kicsit mélyen tapadt a lepény. A másik (rá pár nappal) ráírta a leletre, hogy 25 mmen rálóg, de csak itthon olvastam, így megkérdezni ott nem tudtam.

Én saját döntés alapján, meg amit olvastam, most 6 órában dolgozok, de semmi megerőltetőt, ülőmunka. Utána hazsj

máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem, szóval utána itthon nagyrészt fekszem. Semmi emelés, cipekedés, erőlködés, sport, szex.

Bízom benne hogy a sok pihenéssel feljebb megy majd.

máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az 1.genetikain azt írták rá, hogy fedi(nekem mellső fali).De a doktornő határozottan állította, hogy feljebb fog menni.(Ezt állítólag csak akkor szokták, ha nem fedi teljesen.) Onnantól 1x se véreztem, de előtte igen, hematóma miatt. Aztán lehet, csak arra fogták megszokásból, közben ez is benne volt🤷🏼‍♀️

6héttel később azt mondták és írták, hogy jó helyen van. Most 26 hetes vagyok, múlt héten nézték, 4-5 centire van a méhszájtól.

Mivel nekem az 1 trimeszterben már kímélő életmód volt, azt kellett tartanom tovább.

Kicsit legyél óvatosabb, de, ha csak rálóg, tuti, hogy pár hét múlva a közelében se lesz. Ilyenkor még nagyon gyakori.

máj. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél óvatosabb. Ha megterheled magad simán vérezhetsz is. Sajnos nekem az első trimeszterben volt többször barnázás a lepény helyzete miatt, most 26 hetes várandós vagyok. A lepény egy mmt sem mozdult el.
máj. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!