Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HCG szint mérés között el...

HCG szint mérés között el kell telnie 48 órának vagy elég ha 2 naponta megyek?

Figyelt kérdés

Kicsit bután hangzik ez a kérdés, de arra gondolok hogy baj, ha egyik nap délután, másik nap pedig délelőtt megyek a vérvételre? Így nem telik el a 2 vizsgálat között 48 óra, csak kb 40.

Ennek az elején van jelentősége?



máj. 21. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Alapvetően semmi értelme a HCG méregetésnek. Két helyen van szerepe: ha egy terhességről nem eldönthető, hogy méhen belül vagy kívül van, ill. tropholoblast tumor követésére.
máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Elvileg el kell, mert nem is pont 48, hanem 48-72 órán belül kell duplázódnia. Szóval, még ha 48 óra múlva mész, akkor is lehet jó úgy, hogy nem duplázódott, csak majdnem. Ha viszont nagyon az elején vagy és nagyon kis számokról beszélünk, akkor nehéz megállapítani, hogy megfelel-e "majdnem duplázódasnak". Pont az elején van igazán jelentősége, kert később már nem is kell 2-3 naponta se.
máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az orvosom küldött el vérvételre, hogy kizárjuk a méhen kívüli terhességet. Valószínű több mint 5 hetes vagyok, és még nem látszik semmi az ultrahangon. Viszont sajnos csak így tudtam időpontot foglalni a vérvételekre.
máj. 21. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
És az úgy nem adja ki, ha egy nappal később mész a második vérvételre?
máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Ez totál hülyeség ennyi idősen. Nem is kellene járnod vérvételre, hiszen 5 hetesen alapból csak petezsáknak kell látszódnia. A dokid nem normális. Méhen kívüli akkor gyanús, ha van HCG a szervezetesben, de a méhedben nincs semmi. Ezért felesleges 5 hetesen orvoshoz rohangálni.
máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Több szempontból is veszélyeztett vagyok méhen kívüli szempontjából sajnos. Volt hasi műtétem, endometriózisom van és sajnos barnáztam is egy hete. Nem véletlenül küldött el az orvosom a vérvételre.

Mindenesetre megpróbálok mégis másik időpontot szerezni korábbra, nem akarok kockáztatni, így is stresszelek már napok óta.

máj. 21. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
39%

De akkor meg nem kell kétszer menni. Mennyi az első?….

1500-2000 felett kell látszódnia, ha ez alatt van, akkor szimplán korai, felesleges kétnaponta méregetni. Ha meg az orvos indokoltnak tartja, adjon beutalót, ne magánlaborba küldözgessen….

máj. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!