Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van, akinek az első harmadban...

Van, akinek az első harmadban antibiotikumot kellett szednie? Okozott ez valamilyen gondot a babánál?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én szedtem semicillint de nem volt semmi gond a babával emiatt! Azt mondta a doki az a rosszabb ha nem szedem be és az árt a babának ha nem gyógyulok meg. (arcüreg gyulladásom volt)
2010. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem augmentin irtak fel 5 hetes terhesen, mert hugyuti fertozesem volt. Azota itt szuszog mellettem a 10 honapos makkegeszseges lanyom. Egyszoval semmi baj nem tortent.
2010. nov. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam,hogy babát várok és úgy kaptam antibiotikumot.

Semmi baja a kicsinek.

28hkm

2010. nov. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom!Én kb. 7-8 hetesen fel voltam fázva.A doktornő tudta, hogy terhes vagyok, így olyan gyógyszert írt fel, ami biztosan nem árt.Amoxycillint kaptam rá, ami szintén penicillin származék.Az rosszabb lett volna, ha elhanyagolom, és felterjednek a bacik. Ott már okozhattak volna bajt.Inkább a gyógyszer, mint egy elhanyagolt betegség.Ilyenkor az sem jó, ha gyógynövényekkel próbálkozol, mert nem elég.A kislányom most másfél hónapos, egészséges, semmi baja.Pedig én a 9 hónap alatt 3-szor szedtem antibiotikumot.Emiatt felesleges aggódnod!
2010. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Huu, en tobbszor is szedtem, en is nagyon izgulok am...


Kb 1 honapos voltam, mikor fogfajasom volt, es kapkodtam valami antibiotikum utan, szerencsere csak 4 darab volt, es az is kb fel eve lejart :-S (nem tudtam, hogy le volt jarva... utolag vettem csak eszre...) - itt meg nem tudtam, hogy babas vagyok.

Aztan 9 hetesen mandulagyulladasom volt, s amoxacilint kaptam. A doki irta fel, allitasa szerint ez artalmatlan a magzatra... De megis csak 3 napig szedtem, 10 darabot... (20-at kellett volna)

Tovabba mig nem tudtam, szedtem meg aspirin+C pezsgotablettat is (a prospektusban azt irja, hogy nem szabad inni az elso es a 3. trimeszterben...)


Es kepzeld!

- volt egy olyan napom, amikor megittam 3 sort(reggel, delbe, este = kirandulni voltunk a parommal...) Akkoriban szinte minden masodik nap lement egy uveg sor...

- rendszeresen cigiztem is...

- ettem egy csomo peneszes sajtot...

- tartottunk egy vodkas estet Becherovka-val...

- disznot vagtunk, teliettem magam mindenfele disznosaggal(hurka, kolbasz, bor, maj)...

Mikor megtudtam hogy babas vagyok zokogva szamoltam be a dokinak hogy milyen sok tiltott dolgot juttattam be a szervezetembe...

Most 34+5 hetes vagyok, eddig minden doki szerint tokeletesen fejlodik a Leanykam, es makk egeszseges odabennt... De megis annyira felek, hogy valami kart okoztam Neki ezzel a sok tiltott dologgal... Bizom benne, hogy eros kiscsajszi, es nem lesz baja...


De mi a baj? Miert lenne szukseged antibiotikumra?

Esetleg megfazas/influenza, vagy ilyesmi? A fokhagyma tartalmaz termeszetes antibiotikumot(es a fahej is), esetleg ha nem komoly a baj ehetnel egy kis fokhagymat(de nem akarok hulyeseget mondani, utana kene nezni, hogy szabad-e az elso trimeszterben fokhagymazni?) Fahejat pedig kis cukorral osszekeverve mindennap ehetnel...

2010. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon durva tüdőgyulladásom van, ezért kell az antibiotikum.
2010. nov. 4. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, akkor mindenképpen kell szedned! Az nem fog meggyógyulni másképp.És hidd el, a láz, amit a betegséged okoz, kb. 10-szer károsabb.A babának semmi baja nem lesz, ha olyan gyógyszert szedsz, amit az orvosod ír fel, aki ismeri az állapotodat.
2010. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem végig kellett szednem 40 db Semicilint, ami aztán semmit nem segített, mert elhúzódott a dolog és a doki hülyén írta fel, ez a 12. héten kezdődött. Aztán a 17. héten másik dokihoz mentünk aki lecseszte az előzőt, hogy ezt a gyógyszert rövid idő alatt nagy dózisban kell, nem 20 napig... felírta UGYANAZT a 40 darabot, de fele annyi idő alatt, szóval a 18-19.héten szedtem újra, és elmúlt tőle a bajom. A babának nem lett semmi baja!
2010. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!