Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek (csak) a terhessége...

Akinek (csak) a terhessége alatt jött ki a hüvelygomba és sokáig tartott kikezelni?

Figyelt kérdés
Mi segített? Milyen gógyszer? Van, esetleg, akinek folyton visszatért?
2010. nov. 9. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Én sajnos a 20.héttől kezdve minden hónapban kezeltem magam!A doki mindíg canesten kombit írt fel!2nap után mindíg jobb lett de aztán vissza tért! :s
2010. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Canesten combi,pár napig,majd elmúlt.
2010. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én Pimafucin kúpot használtam, úgy látszott, használ is, utána pedig a Gynoflort, na attól még rosszabb lett minden. Úgyhogy, nem tudom, hogy elmúlt-e akkor a Pimafucintól, de most biztos, hogy van megint.

Azért is érdeklődöm, ki hogy harcolt ellene, mert elméletileg sokszor kijöhet a terhesség alatt, sőt el sem múlhat. Mert nekem terhesség előtt nem volt ilyen problémám, csak a második trimeszterben jött elő. Ezért gondoltam, hogyha a terhesség (hormonváltozás, más immunállapot, stb.) váltotta ki, akkor, ha ki is lesz kezelve, megint előjöhet.

A terhesség alatt pedig tudom, hogy csak egyetlen gombaelleni gyógyszer van, a Pimafucin, amit nyugodtan lehet használni, a többit nem ajánlatos. És bár az orvosom azt mondja, ne törődjek azzal, ami a betegtájékoztatóban van, azért nem szívesen tömném magamba tonnaszámra a sok kúpot, kenőcsöt. Ráadásul, arra is gondoltam, hogy a gomba biztos, hogy máshol is jelen van a szervezetben ilyenkor, arra meg nem hat a kúp, tehát előbb utóbb megint ki kell jönnie.

Annyira tanácstalan vagyok.

Meg azt látom, olvasom, hogy mindekinek más-más gyógyszer válik be. Lehet, érdemes lenne elmenni egy olyan érzékenységi vizsgálatra, hogy kiderüljön, nekem milyen gyógyszer válna be.

Elég zavaró ez a gomba, ráadásul nem kellemes. És a szülésre sem jó, ha megmarad...

Esetleg, vannak még tapasztalatok, gyógyszer tippek?

2010. nov. 9. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!