Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki nagyon egészségesen táplálkozik?

Figyelt kérdés

Hogy csináljátok? miket esztek? van valami oldal ahonnét kinézitek a recepteket?

Így kevésbé is híztok terhesség alatt? hol tartotok most kilókba és hány hetesek vagytok?


2010. nov. 16. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én nem foglalkozok vele és azt eszem ami jól esik. igaz sokat híztam,de nem látják,hogy hova a védőnő sem látja csak csodálkozik. 16 kilónál tartok így 35 hetesen.

nem igazán csípem azokat a kismamákat akik fittness lady-k akarnak maradni terhesség alatt is.

2010. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Hát én olyan kismama lennék aki nagyon egészségesen táplálkozik, de azért nem vagyok irigylésre méltó helyzetben:)

28 hetes vagyok, eddig 14 kg. híztam. 15 hetes korom óta minden falatra odafigyelek és mégis szaladnak a kilók. Semmi cukor, semmi túlfűszerezés, semmi fehér liszt stb. És mégis... Amúgy a közérzetem nagyon jó és az emésztésem is rendben, legalább ennyi haszna van:)

Hogy miket eszem? Teljes kiörlésű kenyér, húst nem eszem csak halat (nem is kívánom), sok zöldség, gyümölcsből az alacsony cukortartalmúak, sovány tejtermékek stb. Gyümölcsjoghurtot sem eszem pl. mert tele van cukorral, max. diametikusat. Bioboltban vásárolok.


Ma reggelim pl: 2 szelet csökkentett szénhidráttartalmú kenyér, sovány zöldfűszeres túró, 1 paprika, 1 retek, 1 kefír.

Ebéd: Zabpelyhes húsgombóc, tökfőzelék és 1 szelet diabetikus torta (szülinapról maradt:)

Vacsora: túróval töltött paprika salátával

Kb. ennyi.

2010. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, húst nem, de húsgombócot eszel? Nem kötekedés képpen, csak nem értem. :)
2010. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi ez?? Fogyókúra????

Nekem is azt mondta a doki, hogy ne egyek se tésztát, se édességet, se kenyeret...

Hát eszem! Mit jelent az egészséges táplálkozás? Szerintem mindenkinek mást. Nem vásárolok bioboltban, de arra figyelek, hogy műanyag kaját ne egyek. Sok zöldség, sok gyümölcs + terhesvitamin, ami mellé csomagoltak halolaj kapszulát.

Ja, és húst is eszem, még pedig vöröshúst, hiszen sok vasat tartalmaz.

2010. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem, nem fogyókúra...nem ezért tettem fel a kérdést...


csak kíváncsi voltam kinél érvényesül hogy zöldség és gyümölcs naponta ötször pl :)


szerintem ez nem fitnesz lady-s dolog hanem csak egy kis odafigyelés a babára !!! és magadra....nem azzal teszel jót ha mindent magadba tömsz amit megkívánsz azért :)

2010. nov. 16. 13:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 12:30-as. Ez úgy húsgombóc, hogy "húsgombóc",azaz idézőjelben, csak olyan mintha az lenne, tehát hamis húsgombóc, azaz gabonából van:)


Engem túlzott súlygyarapodás és vércukorszint probléma miatt állítottak át erre az étrendre, én nagyon megszerettem, nem is szeretnék visszaállni a régi táplálkozásra, nekem és a babának sem mindegy mit eszem. Nem a súlyom érdekel (mert ilyen étkezés mellett is hízom), hanem hogy a baba és én jól érezzük magunkat.

Meg persze lehet, hogy ilyen étkezés mellett is már 14 kg. plusz van rajtam, de ha nem így étkeznék,lehet, hogy már +20 lenne rajtam vagy a kórházban kötöttem volna ki.

Ártani senkinek nem árt, hogy odafigyel a táplálkozására.

2010. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves 13.21-es sokkal drágább ha bio boltból étkezel ? szeretnék én is neki kezdeni de sajnos nem nagyon tudom hogyan...Te is csak bementél és "összevásároltál" pár dolgot? :)
2010. nov. 16. 13:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, valamivel drágább így étkezni, mint ha a hagyományos ételeket ennéd.

Én úgy vásárolok a bioboltba, hogy bemegyek és először is megnézem, hogy mibe nincs cukor illetve mi az amit egyáltalán szeretek. Pl. a tofut nem szeretem, így azt nem is eszem, de pl. lehet kapni isteni finom zöldségpástétomokat, 200 Ft körül van és nekem 3-4 reggelire is elég. Kenyeret is ott veszek, van tönköly, élesztő nélküli teljes kiörlésű kenyér, fél kg. 300 valamennyi Ft. De nekem az is elég 3-4 napig.

Ebédet futárcégtől rendelek mert dolgozom és nem igazán van időm főzőcskézni. A diétás/cukorbeteg menüsort szoktam rendelni, kb. 3.500 Ft/hétre jön így ki. Vacsorára összeütök magamnak valamit, pl. spenótfőzeléket (liszt és minden nélkül, egy kis kukoricakeményítőt teszek bele, azt is bioboltból), vagy zöldségeket olívaolajon vagy vajon megforgatok, megpárolom és megszórom bőven bazsalikommal, zöldfűszerrel, mikor mivel.

Szóval ki kell tapasztalni, hogy Te mit szeretsz és mi az amit megengedhetsz magadnak. De nem vészes árban egyáltalán, persze ha egy egész család így étkezni, biztosan megérezné a családi kassza.

2010. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 26 hetes vagyok, és eddig 9 kilót híztam. A dokim és a védőnőm is szólt érte. És persze én sem szeretném 30 kiló felesleggel zárni a terhességet. Így most kb. 2 hete próbálok odafigyelni arra, hogy mit mikor eszem. Szénhidrátot általában csak reggel szoktam, akkor is csak rozskenyeret, vagy néha egy kis kalácsot, vagy pirítóst. Ebédre főtt ételt szoktam enni, azzal jól is szoktam lakni úgy kb. 4-5 óráig. Akkor vacsorázom, felvágottakat, zöldséget, salátát, gyümölcsöt, sült vagy főtt virslit, tojást- persze kenyeret nem eszem hozzá.

Aztán ha esetleg még éhes vagyok este -bár nem szoktam- akkor megiszom egy bögre tejet.

Az étkezések között gyümölcsöt, vagy répát nassolok, meg sok teát iszom, cukor nélkül.

Amióta tartom ezt a rendszert, azóta tényleg minimális volt a súlygyarapodásom. Annyi, amennyit a babóca hízott ezidő alatt.

Én amúgy nem vagyok egy Norbi fanatikus, de nagyon jó receptjei vannak. Onnan szoktam ötleteket meríteni, főleg a vacsorámhoz.

2010. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22 hetes vagyok, most tartok 3 kiló plusznál. A kedvenc kajám jelen pillanatban a mekis csibeburger, pedig eddig nem ettem meg. Tegnap este 10-kor még pl. piskótatekercset tömtem magamba hideg tejjel. Ezt kívántam, hát ezt ettem. Imádom a finom friss ropogós salátát is, de nem mondok le a kenyérről és a gyors kajáról sem. Nagyon sokat mozgok, talán ezért nem híztam eddig sokat, de koplalni nem fogok. Nekem kifejezetten mondta a védőnő, hogy a bioboltokkal is óvatosan kell bánni, mert nem minden kaja tesz jót a babának. Nem azt mondom, hogy totál egészségtelenül eszem, csak élvezem a kajálást, ahogy eddig is.
2010. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!