Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Főiskolára járok, és 7 hetes...

Főiskolára járok, és 7 hetes terhes vagyok. Milyen juttatásokat vehetek igénybe?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,ha végzek a következő félévemmel,táppénzre vetethetem magam.Vagy van valami más?
2008. jan. 13. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
tp-re iskolából de jó neked még nem hallotam ilyet de ha van akkor a tb-nél nagyobb felvilágositást adnak gratula
2008. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöllek a körben:)Én is főiskolás vagyok,és 21 hetes kismama.

A tanulmányi osztályon tudod elintézni az egyéni tanrend kérelmet,aminek utána kell járni,h mit is tehetsz.Táppénzre nem mehetsz,mert nem is keresel.Így hiába igazolja le a doki,nem kapsz érte pénzt.Aztán ott van a gyes, és a családipótlék,meg az egyszeri anyasági.Ezen felül miután baba megvan lehet pályázni szoctámot,bursa hungaricát és esélyt a tanulásrát.Mivel neked tanév közben fog születni a kicsid így kérhetsz rendhívüli szoctámot is.Az állambácsitól ne várj sokat,mert nem keresel,de ha ügyesen tájékozott vagy a határidőkben,akkor elég pénzt fogsz kapni.Viszont az elbírálási határidők miatt lesz hónap,h egy vasat sem,lesz,h 2-3 havi támogatást egyben.Sőt,ha jól tudom az esélyt a tanulásrát egyösszegben kapod meg.No és persze nem mellékes,ha ösztöndíjas tanuló vagy.(Sokat nyom a pályázatok kedvezőbb megítélésénél.)

2008. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
[link] Nézzétek meg ezt az oldalt, hasznos információra leltek. Benne van, hogy törvény szerint államilag támogatott nappali tagozatos hallgató gyedként a minimálbér kétszeresének valahány százalékát megkapja, ha gyereket szült úgy, hogy előtte minimum 180 napja járt főiskolára. Kb 91.000Ft-ról van szó havonta 2 évig! Ezt nagyon kevesen tudják!!!
2008. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!