Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Fiú vagy lány? " jóslás...

"Fiú vagy lány? " jóslás vöröskáposztával. Kiprobálod?

Figyelt kérdés

Soha nem probaltam ki ilyesmit, nem is igazan hiszek benne, de kivancsi vagyok es epp nem vagyok terhes.

"Letesztelned" magadon, ha mar tudod ultrahang alapjan, hogy fiu vagy lany baba van a pocakodban?

Eredeti instrukciok:

[link]


Magyarul:


1. Vegyel egy voroskaposztat, a zold nem jo, csak a voros. A merete nem fontos, de ha szereted a fott kaposztat, akkor vegyel nagyot.


2. Vagd apro darabokra.


3. Forralj vizet es ontsd a darabolt kaposztara ugy, hogy ellepje. Hagyd allni legalabb 10 percig!


4. Szurd le a kaposztat, a vizet fogd fel.


5. A kaposztat megtarthatod, megeheted.


6. Pisilj egy poharba.


7. Most csinald meg a tesztet! Egy masik poharba rakj a vizeletbol es a kaposztalebol egyenes aranyban, fontos, hogy egyforma mennyisegu legyen mindketto!


8. Olvasd le az eredmenyt.

Ha a folyadek rozsaszin/piros lesz, akkor a baba fiu.

Ha a folyadek bibor szinu lesz, akkor a baba lany.


Van kedvetek kiprobalni?

Megirnad az eredmenyt?


2010. nov. 21. 22:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
kipróbálom
2010. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Hát ezt én is kipróbálom! :)
2010. nov. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
53%
Ezt érdemes kipróbálni, bár még nagyon az elején vagyok, de eddig Aki tudott rólam infókat, azt mondta, tuti kislányom lesz, mert a szeretkezéstől a peteérésig 5-6 nap telt el, azt mondják, ilyen ellenállóak csak lányok lehetnek, a fiúk max 3 napig bírják. :)
2010. nov. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: nálunk mindenki váltig állította, hogy pont az idő miatt lesz fiú, de kislány :)

Viszont én is kipróbálom!

2010. nov. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Aki kipróbálja írja meg az eredményt meg hogy hány hetes és hogy tudja-e már a baba nemét :))) én is tervezem hogy kipróbálom :) érdekes....
2010. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%

Tényleg nem akarok kötözködni, de ha ez igaz lenne, akkor kifejlesztenének széleskörű használatra házi teszteket (amit itthon is bármelyik gyógyszertárban lehet kapni), mint a terhességi tesztek és bárki megtudhatná előre. Állítólag van ilyen teszt, de drága és szintén egyáltalán nem biztos az eredménye.

De 12 hetesen, ha valaki elmegy 4D-re, ha szerencséje van, már látható a baba neme.

Azért kíváncsi vagyok, hogy bevállt-e valakinek, de ezt egyhamar nem tudjuk meg, mert, ha megcsináljátok a vizsgálatot (ami azt jelenti, hogy korai szakaszban vagytok, mert az uh még nem mutatta ki), sokat kell várni a szülésig, amíg biztosra kiderül:)

2010. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy kiprobaljatok! Mindenkeppen irjatok meg az eredmenyt es azt is, hogy egyezik-e az ultrahangos joslattal, aki mar tudja.

Nagyon kivancsi vagyok!


Utolso valaszolo: valoszinu, hogy nem sok tudomanyos magyarazata van a dolognak, ez egy vicces, jatekos teszt, ha lenne tudomanyos magyarazata, akkor a cikkben gyanitom, hogy reszleteznek.

De ott is irjak, hogy a tobbi hasonlo, fizetos teszthez kepest ez legalabb ingyenes es nem biztos, hogy kevesbe hatekony.

Kulfoldon eltem, lehetett ott venni hasonloan mukodo vizelet alapu tesztet, az anyagot ossze kellett keverni vizelettel es elszinezodott, a szinezodesbol kiderulhetett hogy fiu-e, vagy lany. Nagyon nem olcso az a teszt (Magyarorszagra is behozzak paran, akar itt is meg lehet venni) es a gyartoja egy fokkal sem ajanlja megbizhatobbnak, mint ezt, vagy mukodik, vagy nem.

OK, talan a pocakformas, meg karikagyuru lobalos modszerektol egy fokkal ez hihetott nekem, de merget nem vennek ra.

Valamint az USA-ban van verteszt is, nagyon komoly osszegert kuldenek postan egy tesztcsikot, amire vercseppet kell rakni kb ugy, mint a vercukorszintmeroknel, vissza kell kuldeni es laborban valamilyen fiu magzatra utalo hormont vizsgalnak belole. Ha jelen van, akkor fiu a baba, ha nincs, akkor lany. Nem tudom, hogy az mennyire hiteles, de az tuti, hogy nagyon-nagyon draga. Akkor mar inkabb ez.

Mellesleg meg az uh tenyleg a legmegbizhatobb, mi szerencsesek voltunk, a 14-15. het kornyeken mindket gyerek nemet lattak, de a sogornom hiaba ment normal uh-ra 4 hetente, 2x 4d-s uhra, csak a terhesseg vege fele mutatta meg a baba magat. Tehat ilyen is van.


Varom a tovabbi probalkozok jelentkezeset, vagy az eredmenyeket.

2010. nov. 22. 08:50
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Kíváncsi vagyok, hogy összehasonlítási alap nélkül a bíbort és a pirosast hogyan lehet megkülönböztetni... Mert szerintem sehogy...
2010. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A purple (bibor) es a red (piros) nem ugyanaz!

[link]

2010. nov. 22. 09:04
 10/25 anonim ***** válasza:
27%
Én értem, hogy nem uaz, de ha nem teszed egymás mellé a kettőt, akkor nem hiszem, hogy könnyű megkülönböztetni. Hacsak a purple itt nem lilát jelent, mert arra is használják, bár arra a violet-et is szokták. A bíbor meg a piros marha hasonló színek, ha csak az egyiket látod, nehéz megmondani, most akkor melyik is. Szerintem...
2010. nov. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!