Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiütés terhesen? Tegnapelőtt...

Kiütés terhesen? Tegnapelőtt megettem 3 kiwit, és tegnapra kijött 1 pattanás nagyságú, kemény, viszkető, fájó kiütés a bal kézfejemre.

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 10:17
 1/6 A kérdező kommentje:

Tegnap előtt megettem 3 kiwit, és tegnapra kijött 1 pattanás nagyságú, kemény, viszkető, fájó kiütés a bal kézfejemre. Direkt emiatt nem ettem több kiwit, mert erre gyanakodtam, mivel eléggé allergén gyümölcs, csak úgy mint a szamóca. Mára errefel újra kijött egy (egyelőre ennyit vettem észre csak), szintén viszket, kemény, nagyságra is ugyanakkora és a jobb bokámon van elől.


Szóval lehetséges hogy terhesen az ember szervezete allergiássá/érzékennyé válik olyan dologra, ami addig (terhesség előtt) nem okoz gondot?


Volt már valakinek hasonló? Természetesen fogom figyelgetni, és ha továbbra is jön még ki minimum néhány, akkor megkérdem a védőnőt, hogy érdemes-e orvoshoz menni vele.

2009. jan. 15. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy allergiás lettél bizonyos dolgokra terhesség alatt. Én az eperre voltam, de csak akkor jött ki, amikor már napok óta 1-1 kg-ot megettem belőle. (mármint minden nap kb 1 kg) A hasam tiszta csalánkiútéses lett, szét vakartam, és ennek köszönhetően iszonyatosan szétrepedt a bőröm. Szerintem menj el bőrgyógyihoz, tök jó krémeket adnak rá. Nekem is hamarabb el kellett volna mennem. Most már bánhatom!:(

2009. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Elmennék dokihoz, de szerintem kiröhögnek, ha két darab kiütés miatt elmegyek. Érdemesebb lenne várni picit, hogy jön-e még ki újabb pötty, mert ha nem, akkor felesleges lenne, nem?

2009. jan. 15. 11:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, ilyenkor érzékenyebb a szervezet. Nekem antibiotikumra jöttek elő kiütések (a bokámtól a bikini vonalig, kb.1000 db....). Első körben szerintem próbáld ki a calcium sandoz pezsgőtabit (a dokik szerint ez a legjobb, de persze ha más gyártóé van neked otthon, az is jó). De fontos, hogy ha szedsz magnéziumot is, akkor csak utána 3 órával idd meg a calciumot, és utána 3 óráig ne vedd be az újabb Mg-t. 1 nap elég 1 pezsgőtabi, ha lehet, ne igyál többet. Ha 2-3 nap alatt nem enyhül, akkor feltétlen menj el dokihoz!

Jó babavárást!

2009. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem fognak kinevetni! Amikor bent feküdtem a kórházba a kislányommal behoztak egy kismamát, akinek kiütései voltak. Semmi egyéb tünet, de azt mondta az orvos, hogy minden ilyesmit komolyan kell venni, mert hatással lehet a babára. Nem akarlak megijeszteni, csak azért írtam, hogy ha aggódsz, nyugodtan menj orvoshoz. Inkább nézzenek meg feleslegesen, minthogy bármi baj legyen. Minden jót!
2009. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma kértem időpontot, mert újabb két kiütés jött ki, viszkető, fájó! Egy a bal könyökömhöz közel, a másik meg ma reggelre a bal combom belső oldalán. Lehet van több is, csak még nem láttam.
2009. jan. 16. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!