Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miután kiderül, hogy babát...

Miután kiderül, hogy babát vár valaki mi történik a legelső orvosi, nőgyógyászati vizsgálaton?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

megkérdezi mikor volt az utolsó mensi első napja. Esetleg rákérdez teszteltél e. A következők eltérőek lehetnek orvosonként városonként:

-manuális vizsgált

- hüvelyi UH

- hasi UH

- rákszűrés levétele

- védőnőhöz küldés

- várható szülés időpontjának megmondása.

Nagyjából ezek zajlanak le.

Megkérdezik voltál e már terhes szültél e volt vetélés stb.

2010. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 6 hetesen voltam először, akkor beszélgettünk, illetve hasi UH-ot csinált a doki. Utána következő már a fogadott dokimnál volt, ő hüvely UH-ot csinált meg megvizsgált.

A rákszűrést csak a 16. héten csinálta. Voltam vérvételen, belgyógyászaton.

2010. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hüvelyi ultrahangot csinált (férfi hüvelykujjnyi műszert besíkosít és gumit húz rá, azt dugja be, nem fáj) és nekem kitapintotta a méhemet is. Megleste, hogy nincs-e valami folyadék a végbél és a hüvely közti részen, mert az a hasüreg legmélyebb pontja, és ha ott üres, akkor oké vagy.

Annyi, hogy én még kaptam fogorvoshoz is beutalót, (nagyon utálom a fogorvosokat, húzom, amíg tudom).

Valószínűleg velem azért volt ilyen kedves az orvos, mert magánrendelésre mentem, az sztk-val kapcsolatban nincsenek túl jó tapasztalataim.

Amivel még készülj, hogy megkérdezi, mikor volt a legelső menstruációd (hány évesen), meg az utolsó mensid első napját kérdezi meg, aztán hogy szedsz-e valamilyen gyógyszert, vagy milyen gyógyszerallergiád van, és írd össze a kérdéseket, amik érdekelnek.

Aztán, ha kapsz papírt arról, hogy élő terhességed van (szikhólyag és élő embrió ábrázolható), illetve lesz már labor és vércsoport eredményed is, menj el az illetékes területi védőnőhöz, és a háziorvoshoz is, vigyél nekik leleteket, és cserébe a védőnőtől megkapod a kiskönyved, és a háziorvos is dokumentálja a terhességed adatait és a szülés várható időpontját.

Remélem, nem voltam fárasztó, csak én most vagyok 8 hetes, és ezek nálam tök friss infók (Bp.xvii.ker)

Problémamentes terhességet kívánok Neked!

2010. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nem 8, hanem 24 hetes vagyok már, csak bemásoltam a választ egy régi kérdéstől... :) Boldog babavárást Neked is!!!
2010. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!