Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik pontosan ma egy...

Hogy zajlik pontosan ma egy abortusz? Mennyi ideig tart a műtét? Magándoki is elvégezheti?

Figyelt kérdés
Sziasztok.21éves vagyok,6 hetes terhes és sajnos abortusz előtt állok.Szeretném megkérdezni azokat akiknek volt abortuszuk,hogy hogyan zajlott a műtét? Altatás is volt? Mennyibe került?
2010. nov. 27. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan tudni akarod pontosan mi zajlik műtét közben?!

Szerintem legyen elég az hogy elaltatnak eltávolítják a babát és kész

2010. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

irány a doki és vele beszéld meg, mert már csak 6 heted maradt...


de előtte ülj le a pároddal és döntsetek közösen!

2010. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem volt abortuszom, de az alábbi szokott lenni.

Elsőzör elméyg a nődokihoz, elmondod a "problémát".

Ő ír egy papírt, amivel el kell menned acsaládgondozóba . Itt elbeszélgetnek veled, hogy tényleg akarod-e? Tényleg csak ez az egyetlen megoldás ? stb.

Ha még mindig szeretnéd a dolgot, papírral vissza kell menni a nődokihoz.

A műtét előtt 1 nappal kell befeküdni, előtte zselével tágítanak (mivel nem szültél)

Ált. féléber állapotban végzik a műtétet, utána 1 nap a megfigyelés.

A műtét árát nem tudom pontosan, de úgy 20 ezer körül mozoghat.

2010. nov. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az kórházfüggő, hogy hogyan tágítanak. A mi kórházunkban teljes altatással végzik. Magánrendelőben nem végezhető abortusz. Nem is tudok róla, hogy vállalná valaki is. 30000 ft-ba kerül!

Részleteket nem tudok, mert én elvetéltem,( a műtétet, kaparást ez után is elvégzik) és olyan szemét kórházban voltam, ahol senki nem állt szóba velem, és nem magyarázta el, mi is történik lépésről lépésre.

2010. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én debreceni vagyok, de műtétet Miskolcon végzik,mert nem szeretnénk,ha ismerősök megtudnák. Ebben az esetben melyik város családsegítő szolgálatához kell elmennem?
2010. nov. 27. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Mindent ott intézz papírmunkát, ahol laksz.

A kórházak tényleg eltérnek. Elviekben: bemész, felvesznek mint beteg, vizsgálat, majd tágító felhelyezése.

És a protokoljuk szerint még aznap/másnap műtét.

A műtét is altatás, félaltatás... Tágító le, "porszivózás", vissza a kórterembe.

Magánorvos is megcsinálja, KÓRHÁZBAN. Magyarul ha erre fogadsz dokit, akkor persze magán orvos csinálja.


Csak ez a megoldás? Én volt, sose többé sőt visszacsinálnám, a "jódöntésem".

2010. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Dokinál voltál már? Mert ha nincs szívhang akkor alapból megcsinálják ingyen és még nem is kell menned sehova. Sajnos ma már nagyon gyakori, hogy olyan a terhesség, hogy nincs szívhang, vagy leáll a fejlődésben az embrio, esetleg üres a petezsák.

Szóval először keress fel egy dokit, mondd el neki, hogy terhes vagy, de nem akarod/tudod megtartani. Majd ő adja a családgondozóba a papírt, de hogy melyik városba kell menned ezt nem tudom, de hátha a doki tudni fogja. a kórházba egy nappal este kell befeküdni, ekkor feltesznek egy lamináriát, ami nagyon fájdalmas. Jobb ha arra készülsz, hogy fájni fog, mert akkor nem ér meglepetés. Éjszaka tágulsz tőle és reggel vagy délelőtt van a műtét. A műtét úgy zajlik, hogy jön érted a beteghordós fiú, ad egy ruhát amit fel kell venned, igazából egy lepel, hogy ne legyél totál meztelen, majd betol a műtőbe, de van olyan kórház, ahol saját lábadon kell bemenni. a fejedre sapit húznak. Felfekszel az asztalra, lábaidra zoknit húznak, leszíjaznak! infúziót kötnek be, és elalszol. 10 perc múlva felkeltenek még ott a műtőben, majd visszatolnak az ágyadba. Délután lábadozás, este ha nincs komplikáció mehetsz is haza. 6 hétig semmi szex, majd az első mensi után kontroll. Hirtelen ennyi jut eszembe. Túl lehet élni, de kérdés, hogy megéri e. Dönts jól, és kitartás!

2010. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó nagyon jól leírta, tanácsként még annyit, hogy több bugyit, és éjszakai betétet vigyél, mert műtét után vérzel elég erősen.

Az ékszereidet is hagyd otthon, műtéthez úgyis levetetnek mindent.

2010. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is volt abortuszom, de a fájó igazság az hogy nem alszol el teljessen és érzed. Vagyis utánna azt mondják hogy csak álmodtad de nem. Amugy egy 6 hetes magzatnak, ha egészséges dobog a szivecskéje.Szerintem gondolkozz ezen el mégegyszer, mert ezt a szörnyü élményt nemfogod egy könnyen elfelejteni.
2010. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!