Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elvileg szabad orvosválaszt...

Ha elvileg szabad orvosválasztás van, akkor hogy utasíthat vissza egy másik kerületbe tartozó kórház engem, aki terhesgondozással más tb alapon rendelő orvost akartam választani? A saját kerületemben nincs ilyen jellegű klinika.

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a jog kategóriába kellene írnom, de szerintem itt többen hozzá tudnak szólni.
2010. nov. 29. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"aki terhesgondozással más tb alapon rendelő orvost akartam választani?"


Kérdésednek ezt a részét nem értem. És így az egész kérdést sem...

2010. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

fogalmam sincs, szerintem nem utasíthat vissza. hányadik kerületi vagy? mit mondtak, elvileg hova tartozol?


de szinte biztos vagyok benne, hogy ilyen nincs, menj vissza és erősködj egy kicsit! mert ha abból indulok ki, hogy pl. fogorvoshoz is máshova járok, mint ahova kerület szerint tartozom és szó nélkül, korrekten ellátnak.

2010. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A 9.kerületben lakom, az itteni terhesgondozóm elég hanyagul kezel ( 2 fontos UH vizsgálatra nem küldött el pl.), ráadásul mikor rákérdeztem, hogy vállalná e a szülésemet, visszautasított, hogy nem.A mi kerületükben nincs szülész-nőgyógyász az SZTK-ban, a 8.kerületben viszont van.Ismerőseim javasolták, hogy beszéljek ott az egyikkel, és hozzá járjak még ebben az utolsó 2 hónapban terhesgondozásra, nehogy a felületesség megbosszulja magát, amit ez az orvosom produkál ( 3 hónapig nem nézett UH-on, nekem kellett szólnom neki, na akkor egye fene, megnézett).

Én felhívtam őket tekefonon, de mikor megtudták, hogy tb alapon szeretnék oda járni terhesgondozásra, egy az egyben leléptettek, hogy ott csak magánprakszissal rendelkező orvosok vannak ( magyarul fizetősök ),holott ez nem igaz, mert egy közkórházról van szó, nem magánklinikáról.Nevet egyáltalán nem mondtak, hogy aznap délelőtt pl. ki rendel?, holott ez is alap dolog lett volna.

Ezt hogy tehetik meg?

Itt az ember jogai - úgy érzem - sérülnek.

2010. nov. 29. 14:39
 4/15 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi történt?

Odamentél, és megkérdezted elvállal-e? Mert megteheti, hogy nemet mond, ha nem vagy életveszélyben, vagy nincs szükséged azonnali ellátásra.


Vagy csak bejelentkeztél és elhajtottak? Mert azt nem tehetik meg.

2010. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Értem. Ezt nem tehetik meg.

Egyszerűen menj be, és jelentkezz a betegfelvételen terhesgondozásra.

MIndegy, milyen dokik vannak ott, foglalkozniuk kell veled.

2010. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

14:32

Az állandó lakcímem Csősz, de a tartókodási helyem Bp, 9.ker.

Itt a fogorvos se vállalt el az SZTK-ban, azt mondta menjek az állandó lakcímem szerinti illetékes dokihoz.

Hát, nem mondom, szépen nézünk ki.

Nekem marhára elegem van ebből a pénzéhes orvostársadalomból....

2010. nov. 29. 14:42
 7/15 A kérdező kommentje:
Telefonon jelentkeztem, aki felvette a kagylót az mondta, hogy nem adhat ki neveket, kik ott a szülész-nőgyógyászok, mert tiltja nekik az etikai kódex.
2010. nov. 29. 14:43
 8/15 anonim ***** válasza:

második vagyok: érdekes a hozzáállásuk, meg az előző hely is, ahova jártál. nincs túl sok összehasonlítási alapom, én a XI. kerületben a Fehérvári útra járok. a hosszú várakozási időt (jó előre be kell jelentkezni) leszámítva, meg vagyok elégedve, alaposak: vannak kötelező uh-k és amikor viszem a leleteket, akkor az orvos is meg szokta nézni a babát egy egyszerűbb uh géppel, csak annyira, hogy a méretei rendben vannak-e.

ha gondolod, gyere át ide, nem hinném, hogy elküldenének, hiszen a földszinten kérik a tb kártyát és azt, hogy hol a lakhelyed, nem kérdezik.

2010. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, majd még átgondolom.

Nekem mérteket utoljáta 17 hetesen néztek, azóta azt se tudom hány centi a gyerekem...

2010. nov. 29. 14:48
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Akárhova mész, kötelesek vállalni, már ha azt mondod, dolgozol a kerületben, kötelesek ellátni.

De ha nem akarnak...lehet, hogy inkább hátrányod lenne belőle. SOTE1,2-n tuti nem küldenek el szerintem ;)

2010. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!