Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az hogy amennyit 'ébren...

Igaz az hogy amennyit 'ébren van' a pociban a pici annyit lesz kint is? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Remélem nem fogalmaztam hülyén.Előre is köszi a válaszokat!
2010. dec. 4. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen

Kisfiam pocakban örökmozgó volt,kint meg egy nyugis baba aki sokat szeret aludni,még igy 2 évesen is.

2010. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk annyiban jött be, hogy éjjel sosem rugdosott a pocimban. (Míg másoknál olvastam itt, hogy arra ébred éjjel, hogy rugdalódzik.) És már az első naptól kezdve végigalussza az éjszakákat. Most 3 hónapos, és még mindig így van. Akár 10 órát is megalussza éjjel :-)
2010. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Tulajdon képpen rosszul fogalmaztál, de tudom mire gondolsz. Attól, hogy odabenn alszik, még lehet, hogy rugkapál álmába, és attól, hogy ébren van, lehet, hogy nyugodtan fekszik, de van, hogy nem is érzed a mozgását. Szerintem úgy gondoltad, hogy ha odabenn is sokat érzed a mozgást, akkor kint is ilyen örökmozgó e.

Az én lányom odabennt kikímélt. Sokszor csak a kötelező számú mozgás volt meg. Ha meg nem mozgott, megkértem, hogy mozduljon már meg, és 2-5 perc múlva már mozdult is:D Mindössze kétszer rúgott meg úgy, hogy kellemetlen volt, mindig tudtam tőle aludni.

Most, hogy kinn van 4 hónapja és egy hete, azt veszem észre, hogy tökéletesen megfelel csillagjegyének, egy kis akaratos, makacs baba, de igazság szerint agyon kényeztetem. Csöndes, még nem sokat magyaráz, sokszor már el tud lenni magában, éjszakát 3 hónapos kora óta átalussza.

Ettől függetlenül azt mondom, hogy nem lehet a magzati viselkedésből messzemenő következtetéseket levonni.

2010. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is fordítottan arányos. Nagyon izgő-mozgó volt a születése előtt, és kimondottan nyugodt, kiegyensúlyozott kisfiú a születése óta.
2010. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát ha így lesz felköthetem a gatyám mert az én fiam egy pillanatot sem alszik a pocakban :) :)

De tényleg a védőnőm nekem is mondta, hogy figyelhetem mikor milyen időközönként tevékenykedik, mert (30hetesek vagyunk) ilyenkor már van egy "napi ritmusa" és megfigyelhető lesz hogy ha megszületik is olyantájt lesz aktív :) na ezt jól megcsavartam de remélem azért érthető :)

2010. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első fiam reggel mozgott 5 percet, és este 5 percet. Kibújt, és kint egy örökmozgó volt. Pedig én is örültem, hogy ha bent ennyire nyugiban van, akkor kint is így lesz... Hát nem :). Majd a második fiam még a születése előtt is hullámzott a hasamban, egész terhességem alatt egyfolytában mozgott, és kint egy áldott tündér. Eszik-alszik-nézelődik kategória. Nekem fordítva történt minden, mint ahogy logikusan lenne :).
2010. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első babám alig mozgott a pocakban, úgy kellett néha felbökni. Kint is nyugis gyerek.

Második babám néha az oldalamat rúgta ki, azt hittem szétszakadok párszor, annyit mozgott. Ennek ellenére kint békés, nyugis baba.

2010. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem felvette a ritmusomat még a pocakban. Akkor mozgott mikor fent voltam. Egész nap nagyon-nagyon aktív volt, este aludt a pociban. Most 8 hetes és ugyanezt csinálja. Örülök, hogy este alszik, ez szuper, napközben viszont nem alszik semmit...Nagyon aktív baba, olyan mint amilyen a pocakomban volt.

De sógornőmnek meg teljesen ellentétes baba lett. Pociban aktív volt, viszont amióta megszületett azóta egyfolytában alszik. :)

2010. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kislányom lusta volt odabent, idekint meg "le sem lehet lőni". 2 éves.

Kisfiam többet mozog, főleg hajnalban. Remélem, hogy nyugodt baba lesz idekint, vagy legalább kicsit kevésbé pörgős, mint a lányom!

2010. dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!