Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babát váró kismamik....

2. babát váró kismamik. Nektek hogyan "alakult" a méhszájatok a 2. terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy előbb kinyílt -e a méhszájatok, volt -e- gond a 2. terhességnél emiatt?

Nekem most a 25. héten elkezdett kinyílni-teljesen el vagyok keseredve.

Pihenni nemigen tudok egy 2 éves mellett.

Nekem előző szülésnél félóránként kézzel tágították a méhszájamat egy napon át. Lehet ez az oka?

Nálatok hogy van/volt ez?

Köszönöm


2010. dec. 4. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
az első terhességnél engem is tágitottak. Most 34 hetes vagyok és teljesen zárt a méhszájam.
2010. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25. héttől 2100-es. Keményedik a pocakom a 20 héttől és a 30. héten még 2100 volt. Nem sokat tudok pihenni én sem a 2 évesem mellett. Remélem tartja magát a méhszáj.
2010. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. neked milyen szülésed volt? Előző terhességednél mennyi volt az érték?

köszi

2010. dec. 4. 12:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sima első szülésem volt, méhszáj csak az utolsó hetekben kezdett nyílni, végül 39. héten, könnyen, gyorsan szültem. A másodiknál már a 24. héten elkezdett nyílni, de nem kellett emiatt semmivel többet pihennem.Orvosom szerint ez normális a többedik babánál. Igaz,végül nagyon gyorsan jött a baba, kb 1,5 órával az első jelek után megszületett, ő is a 39. héten.
2010. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még zárt a méhszájam, pedig én is emelgetem a 2 éves lányomat, néha keményedek is. 32 hetes vagyok.

Sajnos én az elsőnél se akartam tágulni rendesen, remélem, most több szerencsém lesz!

2010. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Előző terhességemnél a 26. héten 3100 volt. folyamatosan keményedtem Mg-t és Diaphyllint szedtem. 34 héten lett a méhszáj 2100, 39. héten 1111. Betöltött 40. héten pedig már 1222. Szülés kicsit elhúzódott, mivel éjfél körül elkezdett csordogálni a magzatvíz, fél 5 körül bementem a kórhézba, fájás nélkül, fél 8 körül oxitocint kötöttek be, amitől igazi fájásaim dél körül lettek, de már közben is tágultam és szép folyamatosan ki is tágultam 3 kor született a kisfiam 4230g-mal. Lehet, hogy a baba nagy súlya miatt volt a méhszáj már 1222 szülés előtt 3 nappal.
2010. dec. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most jut eszembe, hogy ittam a málnalevélteát, lehet, hogy attól tágultam könnyebben.
2010. dec. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem előző terhességemnél a 20. héttől 2000 volt az érték, ami végig így maradt. Málnalevél teát ittam én is, mégis 2 napig szültem meg a fiamat.

Ezért ijeszt meg ez a mostani korai nyílás. Ilyenkor a kórokozók is könnyen feljutnak és félek, hogy nehogy mostanában burokrepedésem legyen.

Szerintem a tágítástól roncsolódtak a szövetek:(

2010. dec. 5. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!