Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30hetes babás vagyok és...

30hetes babás vagyok és iszonyatosan szenvedek székrekedéssel már két napja. Milyen hashajtót lehet ilyenkor szedni ami recept nélkül van?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Székrekedés


Sok kismama panaszkodik terhesség alatt székrekedésről, amit a bélmozgások lelassulása okoz, élelmi rostokban gazdag táplálkozással, bőséges folyadékbevitellel ellensúlyozhatunk.


Egy időre abba kell hagyni a vas vagy vastartamú vitaminkombinációk szedését. Reggel ébredés után éhgyomorra kortyolgassunk el egy csésze langyos kamillateát vagy bodzavirágteát . Jó hatással van 2-3 szem előre beáztatott aszalt szilva fogyasztása vagy egy kiskanál lenmagpehely 1 kiskanál mézzel összekeverve. A rostos gyümölcsleveknek is enyhén hashajtó hatásuk van. A panaszokat csökkentik a teljes örlésu gabonát, zöldségeket gyümölcsöket tartalmazó ételek. Kerüljük a sült ételeket.


Remélem ez segít. :)

Minden jót!

20 hetes kismami

2009. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2009. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! hashajtót nem szabad terhesen használni. próbálj valamilyen természetes módszert. Pl. reggel kamilla tea, aszalt szilva, rostos gyümölcs lé stb, Sok kismama szenved tőle.


[link]


Ez alatt link alatt találsz olyan dolgokat amivel érdemes próbálkozni.

2009. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia. köszönöm szépen a választ.Majd kipróbálom. Sajnos mindig is szenvedtem székrekedéssel de most aztán nagyon. Pedig hát rengeteg folyadékot megiszok és mozgok is sokat. Remélem javul a helyzet.
2009. jan. 18. 19:46
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2009. jan. 18. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én orvosom homeopátiás bogyókat ajánlott, van is egy honlap, ahol a Te egyéni problémádnak megfelelő homeopátiás szert ki tudod választani:


[link]


Nekem bevált a HYDRASTIS CANADENSIS, napi kétszer öt bogyó.


Aztán mióta befordult a bébi, azóta meg egyáltalán nincs semmi gondom.


Ja, és még valami: bár sokan szűkölve-vonyítva fognak leugatni miatta, de én utolsó étkezésként gyümölcsöt szoktam enni olyan hat-hét óra magasságában, és nekem ez bevált módszer.


Próbáld ki, nálad mi válik be, a www.homeopatia.info.hu-n meg találsz magadra szabott szert, ha már semmi nem segít.


Remélem tudtam segíteni!


Üdv: 35 hetes babás

2009. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem a védőnő azt mondta (vény nélkül kapható) hogy a kismamáknak kifejlesztett hashajtóból kortyolgassak ha ez előfordulna. Szerencsére nem kellett.

A neve: Levolac.


35 hetes kismama

2009. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy természetes alapanyagú, gyógynövényboltban kapható készítmény segített, a neve: Nature Care. Ezt terhesség és szoptatás alatt is lehet használni. Por alapú készítmény, folyadékkal kell elkeverni.
2009. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem ami nagyon bejött az a kivi.Ha napi 5-6 darabot megeszek másnap garantáltan nincs gond.Magas c vitamin és rost tartalma van.Persze azért a kellő mennyiségű folyadék ,kis mozgás mindenképp rásegít.Eleinte nekem is voltak gondjaim de ez nagyon jó és egyszerű megoldásnak bizonyult.


31 hetes

2009. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!