Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jobb lett volna a császár?

Jobb lett volna a császár?

Figyelt kérdés

1. babámat 2 nap vajúdás után szültem meg. Azalatt a két nap alatt oxitocin, burokrepesztés, óránkénti tágítás!!!!! Vele végig zárt volt a méhszájam.


Most a 2. babámnál a 25. héten kinyílt a méhszájam.

Ha császár lett volna az 1. babánál, akkor most szerintem nem lenne veszélyben a 2. babám élete.

Mit gondoltok? Hiba volt engedni, hogy két napig vajúdjak és szétszakítsanak belül?


2010. dec. 6. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Nem biztos, hogy itt van összefüggés (persze kizárni nem tudnám, nem vagyok orvos), de az biztos, hogy második/többedig babánál a méhszáj gyakran előbb nyílik.


Itt sok fizikai és lelki tényező is szerepet játszik. Hiszen másodjára már ott az első gyermek, akiről közben gondoskodsz. (Emelgeted stb.)


Szívből kívánom, hogy egészséges legyen a babád!

2010. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy melyik méhszáj nyílt ki, a külső? Mert az másodiknál már tényleg normális lehet ilyenkor.

Az orvos mit mondott? Feküdnöd kell végig?

2010. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hát sajnos ezt nem te döntöd el..de nem tudom ilyen reménytelen eseteknél miért kínozzák a nőket nem tágul császározzák meg..attól hogy kinyílt kihúzhatod simán a végéig...
2010. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A külső. De kézzel nézte, nem uh-on. Nemtudom, hogy érezte volna -e, ha a belső is kinyílt.


Igen, feküdnöm kell.


2 éves a kisfiam és nagyon-nagyon aggódom a kisbabáért, a fiam lelkéért, és magamért, hogy ne essem teljesen pánikba.

2010. dec. 6. 14:36
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Èn külföldön élek és itt a biztosító fizet vissza állító gimnasztikát. most fogok rá jelentkezni.


a nödoki azt mondta ez nagyon fontos ha akarok még szülni.


szóval lehet hogy jobb lett volna.


amúgy ne idegeskedj, én 30-ik héten már nyiltam, és elmondta a doki mit csináljak ha elmegy a magzatviz... tiszta pánkiban voltam, és még is a 42-ik héten szültem meg.

2010. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam dettó ugyanez volt az első babánál, és a másodiknál is végig zárt voltam, úgyhogy nem hiszem, hogy a kettő feltétlenül összefügg.

És nem te engedted, hiszen a császár nem kívánságműsor, ha a doki úgy látja, meg tudod szülni, akkor nem császároz. Én személy szerint örülök neki, hogy nem lett császár.

2010. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a szülésznő bizonyítani akart, ha már megfogadtam.

Orvos a 2 nap alatt nem látott nagyon, gátvarrni jött csak a 3. ügyeletes.

2010. dec. 6. 14:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem szabad pánikolni, ezzel senkinek nem teszel jót.

Attól, hogy a külső nyitva van, vígan túlhordhatod a kicsit.

A középső és a belső tökéletesen vigyáz a babádra.

És a méhszájértékeket uh-n nem látja, azt kézzel nézik.

Feküdj, pihenj, és ne pánikolj, mert ez egyáltalán nem katasztrófa.

Jó babavárást, és könnyű szülést.

2010. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyereknél is a huszonvalahanyadik héten nyílt a külső méhszáj, mégsem lett koraszülött, és nekem akkor azt mondták, ez teljesen természetes, ezért eszembe sem jutott, hogy életveszélyt jelentene.

Ne aggódj.

2010. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Legfőképpen azért aggódom, mert a 2. terhességemnél mindig kitenyészik valami baci, függetlenül, hogy kezelnek.

Nem okoz tünetet, mégis bennem van.

A doki mondta, hogy a diónyi aranyerem miatt van (majdnem összeér a hüvelyemmel), amit ugyancsak az első baba születésénél szereztem be.

2010. dec. 6. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!