Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elgondolkodtatok már az...

Elgondolkodtatok már az alábbin a baba születése miatt?

Figyelt kérdés

Az örökölhetősége miatt kérdezem, hogy Ti maradtok a magánnyugdíjpénztárnál vagy inkább visszaléptek az állami rendszerbe? Feltéve, ha megszavazzák és az Alkotmánybíróság sem teszi semmissé.


NEM politikai kérdésnek szántam, ezért kérlek Titeket kultúráltan válaszoljatok..


2010. dec. 6. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Régen sem volt örökölhető a nyugdíj...
2010. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sajnos hiába örökölhető, ha sokkal több hátránnyal jár, ha maradok. Így kénytelen leszek visszalépni az államiba, mert nagyon sokat lehet veszíteni.
2010. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mivel teljesen felesleges 40 évre előregondolkozni. Nézd meg, milyen világ volt 1970-ben? Gondolta akkor bárki is, hogy ez lesz?

A gyerek örökölni fog utánam egy házat és egy nyaralót, ah minden jól megy, valamint nulla tartozást. Ezek mellett már nem nagyon számít a nyugdíj, azt hiszem.

2010. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

elsőnek:

A magánnyugdíjpénztári befizetések az általad megjelölt személy(ek) részére az összeg kifizethető.


Az állami nyugdíj csak a házastárs részére.

2010. dec. 6. 15:05
 5/16 anonim ***** válasza:

Itt kész tények elé állítanak:

Ha maradsz, akkor büntit kapsz, mert nem azt csinálod,a mit állam bácsi szeretne és ezért nem lesz nyugdíjad:-(((

Valószínűleg átlápek és átviszem a pénzt- mer volt rebdesen hozama!!-az önkéntes nyugdíjpénztárba (annak is tagja vagyok.


Amúgy tök mindegy, ha így folytatják, akkor itt államcsőd lesz, ma jó le is min ősítették kis oprszágunkat.

2010. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
átlépek, egész egyszerűen azért mert aki marad az sokkal rosszabbul jár. az örökölhetőség persze jó lenne, de ha sokkal kevesebb marad, akkor mindegy. erre inkább életbiztosítást kell kötni és fogunk is
2010. dec. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Felvilágosítana valaki erről? Hogy mi ez és miről is van szó? Bocsánat a tudatlanságomért de felvilágosíthatna valaki!
2010. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk leült a párom számolni, az ő bruttójával és befizetéseivel jobban jár, ha marad.

Az enyémmel nem járok jól, de elgondolkodtam rajta, hogy mi lesz 2-4-10 év múlva? Ha megint úgy döntenek, hogy vissza minden? Akkor meg egy rakás pénzt buktam (az enyémnek is volt hozama, ugyan nem sok, de volt).

Ráadásul nekünk kismamáknak most még nehezíti a helyzetet, hogy nem tudjuk, hogyan alakul a gyes, gyed, csp, adójóváírás, nyugdíjjárulék stb. stb. stb....

Segíteni, felvilágosítani senki sem tud, se hr-es, se bérszámfejtő kollégák, ők is csak pislognak nagyokat, pedig év vége van...

2010. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amikor dolgozni kezdtem, akkor kötelezően be kellett lépni, senki se klrdezte meg, hogy akarok-e. Most nem kell ugyan kötelezően kilépni, de úgy alkották meg a dolgot, hogy így érje meg.


Képtelenség egy fizetésből eltartani magamat, a gyerekeimet, a jelenlegi nyugdíjasokat, meg még annyit előre takarékoskodni, hogy öregkori önmagamat is eltartsam. Képtelenség. A világ rendje mindig is az volt, hogy a mindenkori fiatalok tartották el a mindenkori időseket. Nem is tudom, hova gondol, aki azt hiszi, hogy pl közalkalmazotti fizetésből meg tudom oldani az időskori öngondoskodást. Számomra az a létkérdés, hogy 30 év múlva lesz-e annyi munkaképes fiatal, aki fizesse a nyugdíjamat.


És a mai trendet elnézve nem biztos, hogy lesz. Jelenleg egy nyugdíjasra 4 munkaképes ember jut, hogy eltartsa. 20 év múlva már csak kettő jut, olyan alacsony a mostani születésszám (egy párra átlagosan 1,4 gyerek jut). Nem kell hozzá sok gógyi, hogy kitaláljuk, mi lesz itt húsz-harminc év múlva, ha a mai fiatalok nem kezdenek el sürgősen szülni. Össze fog omlani a társadalom, az állam nem képs fenntartani a nyugdíjrendszert, tele leszünk éhező, fagyoskodó, hajléktalan nyugdíjassal, meg néhány szerencsés gazdaggal.


Épp ezért nagyon tetszik nekem a mostani kormány családbarát, szülésösztönző politikája. (Más lépései meg nem tetszenek, de ez tényleg nem politikai fórum.)

2010. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy neked testzik, nekem baromira nem.

Az abortuszdologal egyetemben.

2010. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!