Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat e bajt az ultrogestan...

Okozhat e bajt az ultrogestan szedése ha nem indokolt?

Figyelt kérdés
1 éve volt egy missed ab-om. Most 8 hetes terhes vagyok és kb: 2 hete írta fel a doki az ultrogestant, hogy nehogy baj legyen. Napi 2X1-et. De nem is biztos, hogy emiatt ment el az előző baba. Ha rendben lenne a sárgatest hormonom és mégis szedem ezt a hormont, minden vizsgálat nélkül, akkor lehet ebből baj? Csak így laikusan most jutott eszembe.
2010. dec. 6. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ártani nem árt.

Nekem is volt egy vetélésem tavasszal, és már akkor mondta az orvosom, hogy a következőnél menjek időben, mert ír fel Utrogestant. Nem volt semmi gond, mégis a 12. hét végéig használtam a hüvelykúpot 2x2 adagban.

2010. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt akkor sem ha nincs rá szükség nyugodtan használd! Nekem ezt az orvosom mondta, aki főorvos, úgyhogy semmi bajt nem csinálsz vele.
2010. dec. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha több a sárgatest-hormon. Az lehet a baj, ha kevesebb, mert az vetélést okozhat. Attól még soha senki nem vetélt el, hogy Utrogestant szedett, hiszen ez terhességmegtartó gyógyszer.


Én is szedtem tavaly, hormonvizsgálat nélkül, mert erős vérzésem volt az 5. héten. Ma már 8 hónapos a kisfiam, és teljesen egészséges.

2010. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első trimeszterben nem baj.

Ha a másodikban szeded orvosi indok nélkül, huzamosabb ideig, májkárosodása lehet a babának. Ezért szokták ált. a 12. hétig vagy a veszélyes időszak végéig szedetni.

2010. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, hiszen ez a terhességmegtartó hormon.

Amúgy minden lombikos szedi (én 3*3at szedtem a 12 hétig), az is akinek nincs baj ezzel a hormonnal.

2010. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában nem okoz gondot, de az én orvosom például nem ajánlotta a második terhességnél hogy megelőzésből szedjem, mert a fiú magzatoknál pl a húgycsőnél okozhat gondot. Azért akartam mert az első babánál görcsöltem sokat és akkor szedtem a 12. hétig.


Persze ha bármi gond van ami kicsit is vetélésre ad esélyt akkor szedd!

2010. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, szedd nyugodtan! En is ettol feltem, de mondta a doki hogy termeszetes alapanyagu, es nem art akkor sem ha nem kellene. Nekem volt 3 missed ab-om, es a mostani terhessegnel szedtem, mar hala az egnek 33 hetesek vagyunk, minden gond nelkul!

Sok szerencset, es boldog babavarast Neked!

2010. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!