Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is járt úgy, hogy jó lett...

Más is járt úgy, hogy jó lett a terheléses vércukra s kértek ismétlést?

Figyelt kérdés

Nekem 6,49 lett, s annyit mondott a doki, hogy jó lett, s ma voltam terhesgondozáson, már jó pár hét eltelt azóta, s már a 8. hónapban vagyok. Szólt h kellene ismételt vércukor mert mondta, hogy ,6,39 a határ, s még beleféltem valamennyire, de legyen ismételt az a biztos.

Ha valaki járt így, ismételtnél milyen lett az eredménye?


2010. dec. 6. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességemnél 2 terheléses vércukormérésem volt, a másodiknál 4 azaz 4 darab. Pedig mindig belefértem a határok közé, sosem lett kiugróan magas. Vannak óvatos dokik. :S
2010. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És melyik lett ennyi? Az egy órás étkezés utáni vagy a 120
2010. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
perces 75 g cukros?
2010. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A 2 órás, 75 g cukros lett ennyi. A másik 4,65 lett, ami előtte volt.

Azt nem tudom, hogy akkor úgy kellett mennem, hogy előtte 1-2 nappal vettek vért, s annak az eredményével mentem a terhelésesre, ahol levették a vért ismét, s megittam a cukros löttyöt s 2 óra múlva ismét vért vettek.

Elfelejtettem rákérdezni a dokitól. Szerintetek most is úgy lesz vagy már rögtön a terhelésesre számítsak. Vagyis úgy értem h előző nap nem megyek csak aznap, s leveszik, megiszom a löttyöt s ismét vérvétel 2 óra múlva?

Remélem érthető voltam. Holnap mennék, rákérdezek azért ott is, de jó volna addigra valami biztosat tudnom, hogy mire számítsak.

2010. dec. 6. 17:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Mivel minden kórház más, barátnőmnek pl. máshogy volt, még annyit hozzá tennék, hogy újpesten sztk-ba járok.
2010. dec. 6. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 7,2 lett a szirupos terhelésem, a diabetikus azt mondta hogy 7,9-ig bőven jó!

Aztán a reggeli utáni 3,2 erre meg szénhidrát mentes diétát javasoltak..... :)

2010. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 6,49-es érték bőven jó a 120 percesnél! 7,8 a határ a WHO szerint is. Nagyon sok orvos szereti itthon ijeszgetni a kismamákat, de a te értéked tényleg jó. Az más kérdés, hogy azóta változott-e, mert simán meglehet. Úgyhogy a vizsgálat nem felesleges. Nekem a 120 perces 6,7 lett, az orvosom és a diabetológus szerint is jó az érték, figyeljek azért oda, de egyáltalán nem kell diétáznom. Azóta magamtól csináltattam egy 1 órás étkezéses vizsgálatot, az 5,4 lett. Lehet, még elmegyek egy ilyenre, de a 120 percesre biztos nem, azért nem túl egészséges, főleg terhesen. Meg én szoktam ellenőrizni naponta a cukorszintemet itthon is. Remélem, ennyi elég. Ha meg itthon látom, hogy gyakran fölmegy, akkor még mindig elmehetek terhelésesre.

Egyébként kérdésedre a válasz, az ismételtnél lehet több is akár, a szervezetedtől függ. Viszont, a te a értékeddel úgy gondolom, nem lesz gond. És, ha picit magasabb is lesz, nem baj. Mert ugye 7,8 a hivatalos határérték. Persze, ha 7 fölött van nem a legjobb, akkor már vagy diéta vagy jobban oda kell figyelni a szénhidrátokra. De 7,8 fölött beszélünk terhességi diabéteszről.

2010. dec. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!