Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség az Utrogestan,...

Mi a különbség az Utrogestan, a Duphaston és a Closti között?

Figyelt kérdés
Mi a különbség az Utrogestan, a Duphaston és a Closti között?
2010. dec. 6. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az Utrogestan és a Duphaston a beágyazódást segíti elő, segít, h. a nyálkahártya megfelelő vastagságú legyen, míg a Clostilbegit a peteérést segíti. Hatására sokkal több petesejt tud megérni, mint egyébként. Mindhárom hormontartalmú, csak a Clostilbegitet a terhesség előtt kapod, a másik kettő közül valamelyiket pedig már a poz. terhességi teszt után, az első 8-10 hétben.
2010. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm válaszodat!

Akkor már csak azt nem tudom, hogy mi a különbség az Utrogestan és a Duphaston között?

Ezek a hormonok nem ártanak a babának?

Ez segít abban is, hogy fejlődjön?

Ha az Utrogestant napi kettőre írta fel az orvos és csak egy db-ot szedek az baj?

Azt az egyet is akkor veszem be, ha bajt érzek, azaz nem érzem, hogy hányingerem van vagy kismama lennék.

Köszönöm, ha segítesz!

2010. dec. 6. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

az Utrogestan hüvelykapszula, nem bevenni kell

fenyegető vetélés ellen, sárgatest-elégtelenség esetén irják fel.

Nekem napi 2*2 kellett használnom a 14 hét végéig, ekkorra fejlődik ki a méhlepény teljes egészében, és tartja életben a babát.

Closti kúra után estem teherbe. Előtte pedig hormon kezelést kaptam.

2010. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ha a doki ennyit írt elő, én biztosan úgy alkalmazná, ha ő azt mondja nem árt a babának az úgy is van. Ebben ő a profi
2010. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én az Utrogestan lágy kapszulát szedem.

Neked napi 2*2 miért kellett használnod?

Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 6. 21:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Nos az utrogestan és a duphaston közt nincs érdembeli különbség, a te esetedben.

Az utrogestant talán szélesebb körben használják más betegségek miatt.

A gyártó különböző, így az elnevezés is.

Utrogestan hüvelykapszula a terhesség max 12. hetéig, de esetenként akár végig szedhető ez a hormonszintedtől függhet.

Utrogestannak van szájon át változata is , jobb a hüvelyi, mert a gyomor és bélrendszert érintő mellékhatásokat így kikerülöd, és a korai terhességi hányások sem befolyásolják a szedést.

A duphastont nem is jó ha hányósan szedi valaki, mert ki tudja mennyi szívódik fel belőle.

Az Utro lényege, hogy a LEPÉNY KIALAKULÁSÁIG TÁMOGATJA A sárgatesthormont a megtapadást....viszont, általában ha genetikai rendellenesség van, akkor nem előzhető meg a vetélés, esetleg meghosszabbítja az elhalt magzat kilökődését.

A baba fejlődéséhez köze nincs, mivel a te hormonszintedet támogatja.

Abban az adagban szedd amit a te dokid mond, mert 1x1 -től akár 4x1 vagy 3x2 ig is emelhető az egyéni adagolás ,de ehhez a dokinak ismernie kell a kórelőzményeket.

2010. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

A hüvelykapszula jobb?

Nekem februárban állt le sajnos a 19 hetes ikerbabáim szivecskéje és jelenleg 5 hetes kismama vagyok, de sajnos még nem látnak semmit a magzatburkon kívűl.

Májusban volt epeműtétem és ma kiderült, hogy sajnos nemcsak pajzsmirigy, hanem autoimmun beteg is vagyok, ami sajnos állítólag a terhességmegtartásában játszik szerepet, a méh nyálkahártyát befolyásolja.

A pajzsmirigytől így már hormongyógyszert kell szednem.

Köszönöm szépen a segítségedet!!!

2010. dec. 6. 22:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Én napi 3x2-t szedtem a kisfiamnál is és most is. A napi kettő egyáltalán nem sok, nyugodtan beszedheted és ne csak hébe-hóba szedd be, annak nincs értelme.

5+6 hetes kismama

2010. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

3x2-t miért kellett szedned?

Voltál már mostanában UH-on? Nektek mit láttak?

Köszönöm válaszodat!

2010. dec. 6. 22:44
 10/12 anonim ***** válasza:

SZia. Mindenképp rendesen kell szedni. Ezek progreszteron tartalmú készítmények. Ha a baba rendben is lesz minimum 12 hétig kell használni őket, és még akkor se rakható le egyik napról a másikra, hanem csak folyamatosan csökkentve.

Sajna, ha már vesztettél el babákat , nagyon-nagyon figyelj oda ezeknek a szedésére. Sőt ha még nagyobb adagot akar írni a doki az sem baj. Azt hiszem utroból a legtöbb a 3x2 hüvelykapszula.

2010. dec. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!