Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz hír ha az AFP-m 20,63 a...

Rossz hír ha az AFP-m 20,63 a MOM pedig 0,74?

Figyelt kérdés

Ma voltam a dokimnál, azt mondta alacsony hát megnéztem az első gyerekemnél a duplája volt..., így a doki elküldött genetikai vizsgálatra, mindjárt lesz a 18 heti uh is, ott kell jeleznem, hogy alacsony lett.

A korábbi 3-as teszt DOWN-ra 1:50000 hez alacsony kockázatú lett-tulajdonképpen negatív, a nyaki redő is jó volt, akkor most lehet mégis baj van?

Mi lesz a genetikai vizsgálaton? Annak mikor lesz eredménye?

Most amniocentézisre kell mennem, vagy még csak vérismétlés?

Kicsit sokkosan és tehetetlenül ülök itt és nem értem a különböző eredményeket!


2010. dec. 6. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehet, hogy túl korán voltál. Én úgy tudom, hogy a terhesség kora nagyon befolyásolja az eredményt. Ha kicsit korábban voltál, már okozhatja ezt. Genetikai UH-n még alaposabban megnézik és szerintem csak akkor küldenek tovább komolyabb vizsgálatokra, ha találnak valamilyen rendellenességet, amit nem fognak találni. Biztos minden rendben, az AFP egy elavult vizsgálat, mindenhol ezt lehet olvasni. Nyugi.
2010. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem az afp-m 0,66 lett, de nekem senki sem mondta, hogy ezért izgulhatnék. Mondjuk én integrált teszten voltam, ami tökéletes eredményt hozott ki, de akkor is ott van az az afp. Még a doki sem mondott róla semmit, én kérdeztem rá külön, mikor is mondta, hogy ez egy elavult vizsgálat, és jó, hogy van integrált tesztem, mert az nem jelez bajt. Engem nem küldtek semmilyen vizsgálatra. Mindenki csak azzal foglakozott, hogy az integráltam tökéletes. Ez azért megmagyarázza azt, hogy mi a dokik véleménye az afp-ről. szerintem nálad sem lesz baj. Ezért nem kell menni amnióra. Hány éves vagy?
2010. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Előszöris Köszönöm a válaszokat .

Még éppen 29 voltam...idén..

Az eddigi tesztek jók, csak ez az AFP....!


Modtam a dokinak, hogy a vérvételt megelőzően 8 napig tartott a mirénes fejgörcsöm, hányással, mivelnem szedhettem be a terhesség miatt a triptagramot, sem cataflamV-t így nem múlt és előző nap egy algoflexet bevettem, hogy egyáltalán buszozni tudjak, mert a migrénem az úgy néz ki, hogy fekszem, hányok fáj a fejem , nem látok egy méternél tovább plusz ott a kétéves fiam, így kellett egy algoflex...nos azt mondta a doki nem tudja, de nem zárja ki hogy ez okozhat eltérő AFP-t..



A vizsgálat pontosan a betöltött 16. hét utáni hétfőn volt, kb 16 hét 3 naposan..

2010. dec. 6. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, szerintem minden ok. Egyik ismerősömnek is ilyan alacsony volt az AFP, nekem is csak egy kicsivel volt több, és semmi gond nincs! A babák megszülettek, és egészségesek! :)
2010. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Remélem az egészségét!!

CSak ne kéne várni egy hetet még mire megtudjuk mi van, mert a nyáron sajnos volt egy korai vetélésem és már akkor nagyon kiborultam , és most végre itt van , nem akarom, hogy baj legyen vele..

2010. dec. 6. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

22:09-es vagyok.

Megnéztem a papírt, nekem 25,2 volt. Az ismerősömnek tényleg 20 körül volt.

Nem akarok hülyeségeket írni, de olyat is hallottam már, hogy akinek 50 alatt van az AFP, annak kislánya lesz, akinek fölötte, annak kisfiú. De ez csak ilyen szóbeszéd, én sem vettem komolyan!!!

(Egyébként tényleg kislány lett nekem és az ismerősömnek is). :)

Szorítok, hogy minden rendben legyen, de szerintem feleslegesen izgulsz!

2010. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne aggódj, az AFP-t pl más országokban nem is alkalmazzák, pont azért, mert nem 100%ig megbízható.

Én úgy tudom, hogy 20-100ng/ml közti a normál és 0,7-2,5 MOM között jó az AFP.Neked mindkét esetben határérték, de NEM alacsonyabb a normálnál, tehát valószínű, hogy nincs semmi probléma, főleg, hogy a 3-as DOWN teszt meg a nyaki redő is jó lett!!!

Minden rendben lesz remélem, ne aggódj!!!:)


38 hetes kismama

2010. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ...

A fiú lány kérdés szóbeszéd, hát azt nem tudom a fiam (első baba) afp 39 volt mom 1,44 -el, tehát 50 alatt denem lány lett..de tőlem legyen a mostani ami lesz, csak ne legyen baja...

2010. dec. 7. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!