Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok keményedés okozhat...

A sok keményedés okozhat lepényi elégtelen működést?

Figyelt kérdés

A sok keményedésen azt kell érteni, hogy óránként 6-8-10 is van. Magnéziumot szedtem napi 4x2 500mg (4000mg/nap). 28. hétig megfelelően fejlődött a baba, de a 30. héten majdnem megszületett mert a rengeteg keményedés miatt kinyílt a méhszáj (C:1111)de visszatartották. Az orvosom sz.rt a fejemre és csak heti 1x méhszáj ellenőrzést nézett mást nem. Mondtam neki hogy a pathologiai osztályon azt mondták, hogy heti 1x UH javasolt mert kicsi volt a baba.

Hát ő pont tett rá, és csak mostanra a 36. hétre adta az Uh beutalót.

Hát most kiderült hogy a baba nem fejlődik megfelelően (33 hetesnek felel meg)és a lepényem is érett 2. fokban azóta.

Teljesen beparáztam és ma megkerestem egy másik orvost kérvén vegyen át tőle mert hü..ét kapok már.

Elmondott szerencsére mindent amit tudnom kell és ő most 2 naponta NST-t és heti 2x UH-t kért.

Azt mondta 1 hétig figyeljük mi történik.


2010. dec. 6. 23:44
 1/3 Vilcsianyuja ***** válasza:
Hát, én közelében se voltam a te problémáidnak, de az én orvosom a végén háromféle gyógyszert szedetett velem keményedés ellen a 36. hétig, nehogy beinduljon a szülés. Nekem "csak" 1000 volt a Cg-m 30 hetesen. És kórházba is küldözgetett, azzal ijesztgetett, hogy felvesznek majd az osztályra, de szerencsére nálam éppen a kórházban nem voltak ennyire odaadóak... szóval veled is szedettek bogyókat? No-Spat, Diaphylint? Ja, és bizony UH-val ugye a köldökzsinórvér-áramlást is nézni kellene. Úgyhogy megértem, hogy parázol, remélem, találsz egy gondosabb orvost, és kívánom, hogy a piciddel minden rendben legyen!
2010. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem úgy voltak fájásaim, keményedéseim mikor feküdtem. De akkor 5 percenként és hosszan. Kimentem szólni a nővérnek, hogy fájásaim vannak, az igen értelmes, azt mondta üljek le és ha jön a fájás megnézi valóban az e. Mondtam neki, hogy ha ülök, állok akkor semmi nincs, csak ha fekszem. Végül 1 óra múlva azt mondta áh ez nem szülés, menjek vissza feküdjek le. Mondtam neki, pont hogy feküdni nem tudok, de mindegy. Ez volt éjfélkor. Reggel hatig álltam az ágy mellett, akkor azt mondta, ezért, mert fekvéskor vannak fájásaim, nem szülés nem ébreszt fel orvost, majd 7 órakor jön a reggeles, ő megnéz. Végül 7 órakor bekerültem a szülőszobára, pont ott volt a fogadott orvosom, megnézett, mondta hogy burokrepesztés, egy sárga tömény trutyi jött belőlem folyamatosan (akkor nem tudtam miaz) most már tudom, hogy nem magzatvíz volt, hanem a fiam belekakilt a vízbe és ez folyamatosan jött belőlem. Aztán császár is lett a vége. és kérdeztem a dokit, hogy mi volt ez és azt mondta mégis fájások voltak, amit jeleztem és teljesen tönkrement tőle a méhlepény így már nem jutott oxigénhez a magzat.

Nekem egyébként jól fejlődőtt a baba, tulajdonképp kihúztam a 40.hétig és a méhszájam is teljesen zárt volt.

2010. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Az a sárga "trutyi" amiről írtál az csak a burokrepesztés után jött vagy a terhesség alatt is (vége felé).

Csak azért kérdezem mert nekem is van ilyen és az mondta a z orvosom hogy ez csak hüvelyi folyás. ..No de azóta már 3x kaptam rá kúpot 2x canestent 1x 2 doboz pumaflucint vagy mit. Nem szűnt meg a probléma azóta is tart.Főleg felkelés után jön belőlem.

2010. dec. 9. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!