Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatást kaphatok így?

Milyen támogatást kaphatok így?

Figyelt kérdés

2 hónapja kezdtem saját vállalkozásba (nyáron fejeztem be a sulit),de terhes lettem(épp ma tudtam meg igaz még csak tesztet csináltam):(

A párom szeretné ha megtartanánk és én is...de most nem túl jó az anyagi helyzetünk.Fodrász vagyok max még 5 hónapig tudnám csinálni ezt a munkát!A kérdésem az lenne hogy kapok én Gyest vagy valamit(nem vagyok tisztában ezekkel)?Nincs meg az egy év bejelentett munkaviszony...pár hónap híjja van.Roma nem vagyok tehát nem vagyok "kedvezményezett"

Ha munkám se lesz (mert nem kockáztatok) és támogatást se kapok így elég nehéz lesz.

Segítsetek kérlek mit tegyek hogy csináljam!?


2010. dec. 7. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A nappali tagozat beszámít 180 nap erejéig. Így esetlegmár meg is van a 365 nap? Ha igen, akkor az utsó 6 hónap bérét veszik majd alapul, és kaphatsz tgyás-t és gyed-et is. Plusz még ott lesz a családi pótlék, és az egyszeri anyasági támogatást se felejtsd el megigényelni, az mindenkinek alanyi jogon jár.
2010. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyest kapsz, ez alanyi jogon jár. Tgyástól, gyedtől esel el. A gyes ( 25e) mellett jár az egyszer anyasági támogatás, ha legalább 4x voltál várandósság alatt a dokidnál és a családi pótlék, ami havi ellátás.
2010. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

3éves volt a sulim és végig fizettem magam után járulékokat(igaz kevesebbet mint most)

Mikor nyáron vége lett a sulinak elmentem a munkaügyibe ott mondták hogy legyek 3 hónapig regisztrált munkanélküli és utána megigényelhetek egy vállalkozóvá vállási támogatást.Ez befolyásolhatja a többi dolgot amit az első válaszoló írt?Mert ha jól számolom akkor így már megvan az 1 évem.

2010. dec. 7. 11:15
 4/5 A kérdező kommentje:
ill.meglesz:)
2010. dec. 7. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még 5 hónapig dolgozol, és már 2 hónapja vállalkozó vagy, szerintem a suliért járó 180 nappal már meg is kellene lennie annak 365 napnak!
2010. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!