Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit ajánlanátok megfázás ellen?

Mit ajánlanátok megfázás ellen?

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok, és már 4 napja szenvedek.

Tea és húsleves amivel próbálkoztam. Illetve megpróbálok minél többet melegben lenni.

Pl. inhalálni lehet? Ha igen, mivel? Sós vízzel, vagy vmilyen olajjal?

Nem nagyon szeretnék a háziorvoshoz menni, mert az utóbbi 3-4 hétben eléggé gyakran zaklattam. (rossz közérzet, szédülés, hányinger, stb..)


2010. dec. 7. 17:47
 1/7 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nekem ma kezdődött. Én kamilla teát iszok, és már jobban is vagyok. Gyógyszert ne szedj. Neocitránt nem lehet terhesen az első harmadban, utána is csak doki engedélyével. Szerintem bátran kérdezd meg a dokid, ő ezért van. Jobbulást! 32 hetes.
2010. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na én is ebben szenvedek!Voltam dokinál, aki azt mondta,míg nincs láz addig:mézes-citromos forró tea, köhögésre:Stodal szirup,Tantum verde szopogatós cukor,orrdugulásra:tengervizes orrspré/amit a pici babáknál is lehet használni/ meleg ágy és sok pihenés!Ha láz lesz, akár hőemelkedés is, azonnal vissza, mert az nem játék!Ha nagyon fájna a torkom,akkor tegyek rá vmi hideget kívülről.Nagyjából ennyi!Bajban vagyok én is, mert 3 nap alatt ki szoktam magam kúrálni Neo Citránnal, de azt nem nagyon merem,pedig én már 23hetes vagyok.Remélem segítettem valamicskét.
2010. dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inhalálhatsz is, sós vízzel a legjobb. Sós vízzel gargalizálhatsz, ha a torkod is fájna. Infralámpa, ha van, szintén nagyon jó hatású, 2-3x 15-20 perc arcra naponta. Hársfatea mézzel (ez még lázcsillapító is). Ha bírja a gyomrod (az enyém nem bírja sajnos) 1-2 gerezd összenyomott fokhagymára csurgass egy kis mézet, és edd meg. Meleg, sós vizes lábfürdő szintén nagyon jó, csak vigyázz, hogy ne hűljön ki közben a víz.
2010. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én i most ebben szenvedek

C vitamin + Coryzalia homeopátiás tabletta + mézes-citromos tea, nekem ez segitett

7 hetes kismama

2010. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én mikor terhes voltam, kb 8-9 hetes nagyon meg voltam fázva én is, akkor a Sinupret drazsét szedtem. A doki ajánlotta, mert terhesen is lehet szedni és gyógynövényes. Boldog babavárást!

8 hetes kislány anyuja

2010. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Lázam szerencsére nincsen. (Ezért nem rohantam a háziorvosomhoz.)

Normális esetben én is Neocitrant szoktam inni, de terhesen még csak nem is gondoltam rá. (Meg semmi más orvosságra)

Kipróbálok 1-2 tanácsotokat.

Egyébként mézet lehet fogyasztani? Mert valahol azt olvastam, hogy csak pasztörözöttet. De azt nem láttam 1 méz csomagolásán sem, hogy pasztörözött-e, vagy sem...

2010. dec. 8. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy allergiás rá, egész nyugodtan fogyassz csak mézet!Én akácot szoktam venni, abból teszek a teába is 1-2 kanállal, meg csak úgy néha 1 kiskanállal eszek belőle, ha eszembe jut!
2010. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!