Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszer mellett teherbe esni?!

Gyógyszer mellett teherbe esni?!

Figyelt kérdés

Sokan nem tudják hogy 100%-ban nem nyujt biztonságot pedig igy van.

Én is igy lettem terhes(31 hetes vok már) de volt kételkedés a család részéről pedig doktor is mondta hogy semmi nem nyujt 100%-ot.Annyi lenne a kérdésem hogy van itt más is aki így lett terhes???


2010. dec. 7. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
nekem most 20 hetes terhes egy kollegam, es az a durva, hogy nem reg derült csak ki, talan egy honapja, hogy terhes. Mivel gyogyszert szedett nem is gyanakodott, sokat volt rosszul, ezert elkezdett dietazni, hatha valamit nem bir a gyomra, 10 kilot lefogyott egy honap alatt, meg az haziorvos gyogyszereket is irt fel neki, remelem a babanak nem lesz baja emiatt.. A vicces, hogy en augusztusban mondtam neki, hogy menjen el nögyogyaszhoz, mert szerintem terhes, mire az volt a valasz, hogy rendesen szedi a gyogyszert. Hiaba mondtam neki, hogy attol meg lehet terhes. Eszetlen liba, remelem tenyleg egeszseges lesz a baba, azt mondta az orvos, hogy egyelöre nem lat rendellenesseget.
2010. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez tényleg nagyon durva főleg a fogyás mértéke... Remélem nem lesz baja a babónak.
2010. dec. 7. 21:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
volt miböl fogynia, sovany meg igy sem lett, de szerintem akkor is durva 10 kilot lefogyni egy honap alatt. Es tenyleg latszott is rajta. Nyilvan nem tudnam megmondani, hogy most 7 kilot fogyott, vagy tenyleg 10-et, de nagyon feltünö volt a fogyas. Most mar visszahizta, mert meggyözödese, hogy most 2000 kcal-val TÖBBET kell ennie, mint normalisan, mert a baba egy nap 2000 kcal-t vesz el a szervezetetöl. Komolyan, ha nem nekem mondja ezeket, nem hiszem el, hogy van ilyen. De ebböl mar pontosan latszik, hogy hogy nem vette eszre ennyi ideig, hogy terhes. (ja, es nem, NEM jött meg neki ebben az idöben, csak ö azt gondolta, hogy az idegeskedestöl nem jön meg. Azert az ember legkesöbb a masodik kimaradt menzesz utan, hanyos tünetekkel szerintem elgondolkozik rajta, hogy terhes lehet.. gyanussa valik a dolog :) ). Csak szegeny babat sajnalom :(
2010. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem így lett a hugom :D Szerencsére anyukám az első kimaradt után ment orvoshoz, hogy mizu? Aztán ott kapott sokkot, ő sem tudta hogy lehet így is.Aztán már örült neki csak kicsit beárnyékolta az örömöt, hogy a gyógyszer nem okoz-e bajt? De szerencsére semmi baja.
2010. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van 2 ilyen ismerősöm is. Egyiküknek ikrei lettek gyógyszer mellett!! :)
2010. dec. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát akkor akad azért ilyen is.Nálam meg ment a vádaskodás hogy biztosan direkt igy akartam.
2010. dec. 8. 11:15
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Rá is van írva a gyógyszer betegtájékoztatójára, hogy nem nyújt 100% védettséget. Ezen kívül egy esetleges hányás vagy hasmenés szintén csökkenti a hatékonyságát, hiszen nem szívódik fel a hatóanyaga. Pluszban még az antibiotikum is befolyásolhatja, a legtöbbre rá van írva, hogy aki az adott antibiotikum mellett gyógyszert szed, annak "kiegészítő fogamzásgátlás" alkalmazása javasolt... Nekem így lett a második babám. Akkor még én sem tudtam ezt az antibiotikumos dolgot... Boldog babavárást, a rosszindulatú megjegyzéseket meg engedd el a füled mellett (ha tudod).
2010. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2010. dec. 8. 12:19
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Énis gyógyszer mellett lettem terhes!
2010. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én két nőről is tudok,akik triregol rendszeres szedése mellett estek teherbe. Nem egy új generációs tabletta,de orvos írta fel,aztán mégsem hatott.
2010. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!