Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia után hány...

Terhességi toxémia után hány hét kell hogy a vérnyomás helyre álljon?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 09:02
 1/7 A kérdező kommentje:

Most 6 napos a kislányom:)Tegnap jöttünk haza a kórházból,egy csomo gyógyszert kaptam.Dopegyt,Corinfar,Betalock,Mini...,Ezeket kell szednem egyenlőre.Mérni kell a vérnyomásom és a háziorvos majd széppen lassan veszi el a gyógyszereket.Most ilyen 16-180 közötti a vérnyomásom.

Volt ilyen már másnak is?Ha igen írja már le,hogy mikor lett jobb átlagos vérnyomása.

2010. dec. 8. 09:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia,én eleve magas vérnyomásos vagyok,és 2x volt toxémiám a 2 terhességemből! :(( Nekem felugrott 170-re a 3. napon bent,nem ment le semmitől,csak a vénás szuritól,már nyelv alá sprét is kaptam.Azt mondták,ha nem megy le az 5. napon sem 130-ra,akkor nem engednek haza.Hál istennek lement.Azóta is a Dopegytet szedem napi 2x1-et. .Már 7 éve nem váltottam gyógyszert,azt eszem.Most várom a 3. babát.

Tudom,hogy sokat nem segítettem a válaszommal,mert Te nem vagy eleve magas vérnyomásos,de szerintem azért már szépen lassan be kellene hogy álljon a normális értékre.

Minden jót,és jó egészséget,és jó babázást kívánok!

2010. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én már a kórházból gyógyszer nélkül jöttem haza.szülés után 3 v. 4 nappal már nem kaptam.Igaz, hogy nem igazolódott a toxémia.Nem biztos, hogy az voltam, de azért tömtek gyógyszerrel-nem volt fehérje a vizeletben, a vérnyomás 140 krül mozgott-150 sosem volt.hízni viszont híztam 22 kg-mot.Meg vizes voltam.
2010. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én ugyan nem híztam, csak 9 kilót, de a vérnyomásom felugrott 240-re. 1 hét múlva engedtek haza a császár után, addigra a vérnyomásom már rendben volt, gyógyszert nem emléxem, hogy kaptam volna.

2010. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én szülés után kb. 2-3 hét múlva tudtam a dopegitet teljesen elhagyni, addig 140 fölött volt a vérnyomásom.
2010. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én most még Dopedytet,Corinfart,Betalockot szedek.Már egy gyógyszert elhagyhattam,mert 130 körül voltam.Most 130-140 között vagyok.Még sem 180.:)Bízok benne lassan én is gyógyszer nélküli leszek.December 6-tól szedem őket,2 hete szültem.Szóval nem várok csodát egyből.Gondolom más is volt már ilyen cípőben.Pont 10 napja szedem a gyógyszereket rendszeresen.

2010. dec. 16. 16:38
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó kérdezőnek.

Te csak Dopegytet kaptál?

2010. dec. 16. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!