Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nem veszik észre...

Szerintetek nem veszik észre 25 hetesen kabátban a hasam, vagy más oka van, hogy nem adják át a helyet?

Figyelt kérdés

először bosszankodtam, hogy mindenki bunkó, de már kezdek elbizonytalanodni, hogy lehet, hogy csak nem vesznek észre?


hozzátenném: nem azért szeretnék leülni, mert kiváltságosnak érzem magam, vagy mert fáj a derekam (egyelőre nem fáj), hanem mert féltem a babámat egy esetleges ütéstől.


2010. dec. 8. 09:36
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

Belinkelek egy kérdés aminél óriási vita volt olvasd el:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


figyelmedbe ajánlom a + válszoló irását! elszomoritó:-)

2010. dec. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
*3 válaszoló
2010. dec. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Én is mindig a babámat féltettem egy esetleges hirtelen fékezéstől. Engem nyáron az óriáshasammal sem vettek észre.

Szerintem bunkóság. Engem eleve gyerekkorom óta így neveltek, hogy adjam át a helyem. Ma meg észre sem vesznek. A 40-60 közötti NŐK adták át egyedül ha épp észrevettek, azért elgondolkodtató. Valszeg ők tudják mit jelent ez.

2010. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

hát igen, nyáron már tuti nem lehet nem észrevenni. akkor csak sokan a "terhesség nem betegség" elvén ücsörögnek tovább, gondolom.

lehet, hogy egész egyszerűen csak helyet kéne ilyenkor kérnem, csak sose voltam az a típus, aki bármilyen szívességet kért.


mindjárt nézem a linked is.

2010. dec. 8. 09:51
 5/40 anonim ***** válasza:
91%

09:44 es vagyok!

most olvasom a linket.

Borzalmas! Így csak az vélekedik, aki nem volt még terhes!

Igen a terhesség nem betegség! De mondjuk nyáron a 35 fokban ájuldozás határán, leesik a cukor a vérnyomás, milyen emberek vagyunk, miért nem figyelünk a másikra?

Csak az önös érdek! Csak én! Gratulálok magyar emberek!

Gusztustalan!

Tényleg igaz, hogy a nem terhes embereknek is van bajuk és gondjuk, esetleg betegek fáradtak, de azért ne hasonlítgassuk már össze!

Mégis miből tartana egy kedves gesztusz?

2010. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Mikor kismama voltam, még a bőszen kalimpáló kiscsaj is a pocakomba ütött, és annyit sem mondott, hogy bocsánat. Meg többször nekem is jöttek. (hozzáteszem ez a 160cm-el végigkíséri az egész életemet). Én nem buszoztam, viszont boltokban soha nem engedtek előre az óriási sorokban a pénztárnál. Egyszer egy eladó kérdezte meg, hogy előre vigyen-e, csak legyintettem, mondtam, hogy elvagyok (akkor épp nem voltam rosszul). Persze ezt az emberek meg sem hallják. Nem győzik a plafont nézni. Ha kismamát látok, mindig előre engedem. De ne aggódj, ha a pici babáddal állsz majd a 120méteres kasszasor végén, üvölt a gyerek, mert éhes, kakis, nyűgös, akkor is max a pénztáros fog hátra kiabálni, hogy a babával engedjenek előre. Nálunk így szokott lenni a helyi SPAR-ban. Szóval ennyit az emberekről... elkeserítő, de ez van...
2010. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
most elolvastam: ezek szerint ez van néhány ember fejében. valóban elszomorító. Ez a teljes beleérzőképesség és segítőkészség (jólneveltség) hiánya. Ő valóban csak akkor tudja meg, hogy miről beszélünk, amikor egyszer ő is hasonló szituációba kerül.
2010. dec. 8. 09:57
 8/40 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 27 hetes km vagyok, és nekem sem veszik észre... Nem várom el, de udvariassági tesztként érdekes.

Tegnap voltam a párommal fülészeten - 1 órát álltunk a váróban (kabát nélkül!), míg sorra került - ott sem látták.

Ha kigombolod a kabátod - akkor sem történik semmi - én már azt is kipróbáltam ;)

2010. dec. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%

ja és nekem is volt olyan, hogy a buszon kapaszkodom

, hasam óriás, és majd belekönyököltek, vagy hirtelen fékezésnél senki nem látja mert háttal áll neked és megüti a pocid. Akkor mi van? Akkor arról ki tehet?

Egyébként meg volt egy olyan hozzászólás, hogy én utazok, zenét hallgatok meg beszélgetek és nem azt figyelem hogy ki mit hogyan stb.

Hát kérem szépen, a tömegközlekedés az nem az otthoni fészek, ahol azt csinálok amit akarok, és az ülőhely sem csak bizonyos embereké, miért ne ülhetnének a "rászorultabbak" arra a nyomorult helyre le?

Egy kérdés van!

Enyém az a hely vagy sem! Hát nem ! Akkor miért ülök rajta mint egy kiskirály és ha kiszúrják a szemem egy kosárlabda méretű pocival, direk észre sem veszem!

Szóval agymosás kéne a népnek asszem!

Egyébként aki ilyen és ehhez hasonlókat írt, annak csak azt kívánom, hogy ha nem is terhes lesz, de lesz bármi baja, beteg, ájulás akármi, csak egyszer élje át ezt az életben! Garantáltan megváltozik a véleménye!

2010. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Az a rossz, hogy mindig felidegesít a dolog. (az elvek miatt) Ugyanakkor nagyon úgy tűnik, hogy ez ellen tehetetlenek vagyunk. Valahogy át kell vészelni ezt a pár hónapot, akár megvárni több buszt is, míg az egyik nem lesz tömve. Aztán nekünk tanulva mások hibájából, később nyitott szemmel járni, nem bambulni, hogy mi már a figyelmesek táborát erősíthessük.
2010. dec. 8. 10:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!