Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan itt akinek a terhess...

Van olyan itt akinek a terhesség miatt legyengült az immunrendszere és ekcémás bőrkiütések jöttek ki rajta?

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok és a 4. héttől először a szememnél majd 2 hete a karomon, dekoltázsomon jöttek ki ekcémás, viszkető foltok. Már 4 bőrgyógyásznál jártam és tegnap a bőrklinikán. A bőrgyógyász immunológus szerint lehet hogy a terhesség miatt jött ki mert legyengült a szervezetem.

Persze nem zárható ki az sem h vegyi anyagtól jöttek ki a foltok és most mindenből allergén menteset használok(deo, sampon,testápoló...stb..)


Járt már így valaki? Hogy alakult a későbbiekben ? Mikor múltak el ezek a kiütések?


2010. dec. 8. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:

En ugyan igy voltam a terhesseg ugyanebben a szakaszaban. Nekem felirtak egy kremet, es attol elmult, nem jott vissza. Ilyen piros, szaraz viszketo foltok voltak. Sajnos nem tudom a krem nevet, mert nem Mo-n lakom, de neked adtak valamit?


33+1h km

2010. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen és sajnos ilyen szteroidos cuccot adtak amit meg félek használni a bab miatt....közben meg viszketek uh muszály...Neked is szteroidos volt ? És leírnád bővebben mit mondtak Neked?

Ha teszek fel képet megnéznéd hogy Neked milyen volt ehhez képest? Tök el vagyok keseredve és már 1 hónap alatt 6 orvos látott....

2010. dec. 8. 13:41
 3/9 A kérdező kommentje:

Cremor refrigerans

Elocom

Pimafucort amiket használok most....ma megyek a 4. krémért amit a bőrklinikán írtak fel

2010. dec. 8. 13:42
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


A szemem a pimafucorttól szebb...a karom meg dekoltázsomon meg ilyen viszkető foltok vannak...hasonlítanak arra amilyen a Tiéd volt?


És Neked egyből kizárták hogy vegyszertől van?

2010. dec. 8. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen volt nekem is!Eloszor a dekoltazsomon, majd a mellemen, mellem alatt, hasamon, derekamon, kezemen es meg a labamon is megjelentek. Konkret okot nem tudtak ra mondani, azt mondtak hogy terhesseg alatt nagyon nehez megallapitani hogy mi a baj, mert teljesen megvaltozik a bor kemiai felepitese, es akarmitol lehet amitol eddig semmi bajod nem volt.

Sajnos en is szteroidos kremet kaptam, de nagyon vekonyan kentem es csak a foltokra. Egy het alatt elmultak, remelem Neked is el fog!

2010. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, meg hasznalj gyogyszertari tusfurdot a rendes helyett amig rendbe nem jon!
2010. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) igen nekem is ezt mondták hogy még ha eddig nem voltam allergiás most kijöhetett attól....


Mindenből allergén menteset használok már uh remélem hatni fog ! Én is 1 nap vékonyan kenem....és nekem is ez van hogy folyamatosan jött ki először egy pötty a kezemen aztán kettő...aztán másik kéz majd dekoltázs....



Még annyit szeretnék kérdezni hogy miután elmúltak a pöttyök azután is mindenből allergén menteset használtál? Vagy utána már nem ?

Mert érdekes lesz ha egész végig ennyire óvatosan kell minden vegyszerrel bánni....:(

Kozmetikumokat sem használsz? (parfüm, smink? )...természetesen mióta kijött ez, azóta én sem csak azért néha jó lenne majd a közeljövőben néha pár ilyen dolgot használni.....pedig nem vagyok egy nagy kence- ficés, pacsulis....

2010. dec. 8. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ahogy elmúlt visszatértem a rendes megszokott dolgok használatára. Szerencsére nem jött ki többet, mostmár remélem nem is fog igy a végére. Remélem neked is igy lesz! Kitartás! :)
2010. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, hát én is reménykedem :) Jó babavárást és babázást kívánok:)
2010. dec. 9. 06:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!