Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi kiskönyvet hányadik...

Terhességi kiskönyvet hányadik héttől adják ki? Ha mondjuk 8 hetes terhes vagyok, és megkapom rögtön a kiskönyvet, de csak a 12. hét után jelentem a munkaadómnak az kiderülhet?

Figyelt kérdés
Tehát nem kell bemutatni a kiskönyvet a munkahelyemen, ugye?
2010. dec. 8. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem kell bemutatni a könyvet a munkahelyeden
2010. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A munkáltató nem kötelezhet arra, hogy igazold, hogy terhes vagy, ergo a kiskönyvedet sem kell bemutatnod.

2010. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! AZ első olyan lelet után nálunk odaadta a védőnő, amiben az embriódnak már dobog a szíve! :) Szóval olyan 7 hetes körüli korban már lehet kiskönyved.

És én pl 14 hetesen mondtam el a munkahelyemen, az olyan épp (bő) 3 hónap. Addig se és utána se vagy rá kötelezhető, hogy elmondd, hivatkozhatsz arra, hogy nem akartad mondani, amíg nem biztos, azon kívül nem kell megmutatnod a kiskönyved. Én már 6 hónapos vagyok, de még nem kérte egyszer se semelyik főnök, hogy mutassam meg neki. :) Amúgy aggódtam én is , hogy mit fognak szólni odabent, de nagy meglepetésemre nagyon örültek és azóta is pátyolgatnak. Remélem, hogy Te is hasonlóan jól jársz. :) Minden jót Neked! 25/26 heteske

2010. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és a jókívánságokat, de nem magam miatt kérdeztem. Az egyik barátnőm vár babát:) Engem avatott be egyedül. Én javasoltam neki, hogy a 12. hétig semmiképp se mondja el a munkahelyen, legalábbis szerintem. Max. azt mondja, hogy most tudta meg nemrég. Tehát a lényeg az, hogy a kiskönyvet nem kell bemutatni. Köszi szépen Nektek!
2010. dec. 8. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha attól tart, hogy megszűnik a munkaviszonya, megnyugtathatod, hogy rendes felmondással nem szüntethető meg. Ha ilyen veszély van, akkor viszont nagyon figyeljen oda, hogy ne adjon alapot a rendkívüli felmondásra, ill. alá ne írjon semmit, sajnos a munkáltatók szeretik aláíratni a közös megegyezést, amivel az a baj, hogy általában azzal el is veszíti a jogosultságát a tgyásra, gyedre.
2010. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!