Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhesen használhatok...

10 hetes terhesen használhatok KLION-D 100 hüvelytablettát?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász felírta, bár nem vagyok biztos benne, hogy képben volt, hány hetes is vagyok. A tájékoztatóban az szerepel, hogy az első 3 hónapban nem szabad.
2010. dec. 9. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel és kérdezd meg töle ,persze feltétlen mond meg neki mi van a tájékoztatóra írva!

Addig ne használd!

De van a neten orvos tudakozó is ,keress rá ott is van nőgyógyász aki válaszolhat neked !

2010. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaz én már 12 hetes voltam,de azért az sem nagy idő...nekem is írt fel.Én is itthon olvasom,hogy mit ír a beteg tájékoztatója. Elhasználtam.Bajom nincs,gyerek mozog rendesen,problémám megszűnt.
2010. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg első trimeszterben nem szabad, utána sem ajánlott. De, ha annyira nagy gáz van, és több haszna van és megéri a kockázatot, akkor szokták felírni. Nem tudom, mennyire komoly a probléma. Mindenképpen orvostól kérdezd meg, de ha felírta, akkor gondolom, nem érdekli annyira és úgyis azt fogja mondani, hogy szedd be.
2010. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Minimális fehér folyás, egyéb tünet nélkül. Azt hiszem, kihagyom ezt a kezelést. Azért köszi a tanácsokat!
2010. dec. 9. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Helyedben én is kihagynám, vagy másik orvoshoz fordulnék. Mert, lehet, hogy nincs is semmi bajod, csak több a folyásod a terhesség miatt. A kenetből kiderülni, milyen bacikról lehet szó. Lehet, olyan bacik, amire a klion nem hatásos és feleslegesen szedted be.

Én is nagyon vigyázok a gyógyszerekkel. Írt fel gomba ellen a dokim Batrafent, ami nem ajánlott terhesen, elolvastam, visszamentem és kértem inkább Pimafucint, azt lehet egész terhesség alatt szedni. Sajnos, nem hatott, így most nagyon gondolkodom, hogy beszedjem-e a Canestent (itthon azt írják rá, hogy lehet szedni, de külföldön nagyon sok orvos nem ajánlja a klotrimazolt). Valószínűleg beszedem, mert csak helyileg kell alkalmazni és csak gombaellenes szer. Ellenben a klionban van antibiotikum is, metronidazol, amit tényleg érdemes kerülni, legalább az első trimeszter folyamán.

2010. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igazábol sokminenre rá van irva gondolom pusztán elővigyázatosságból,és ezt az orvos felülbirálhatja,én ugyan nem emlékszem már mi a neve,de szedtem olyant terhesen.pl algopyrint se lehet mégis kaptam fogfájásra is és egyszer veseköre 23 hetesen.
2010. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt írta fel a dokim, én bízom benne és tudom, hogy egy fertőzés vagy gomba akár koraszülést is okozhat vagy a baba megfertőződését a szülőcsatornában szülés közben. Szóval én mindenképpen javaslom csináld végig a kúrát, várd ki a két hetet, hogy a második trimeszterbe lépj és kezdd el, valószínűleg nem hiába írta fel.


29 heteske

2010. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is bízom a rokonomban, aki nőgyógyász, és tudja, hogy sok orvos felírja a gyógyszert, akkor is, ha nagyobb kárt okozhat maga a gyógyszer, mint az adott fertőzés. Minden attól függ, milyen fertőzésről van szó. A legtöbbet sajnos tényleg ki kell kezelni. De sok orvos nem csináltat a laborral részletes vizsgálatot és így nem is derül ki pontosan milyen baktériumról van szó. Megelégszik egy kenettel. A legtöbbször azért is, mert ezek drága vizsgálatok, tényleg azok, de fontosak lennének. Ha a kenetben baci van, akkor felír egy kliont, ami jó ugyan néhány fertőzésre, de messze nem az összesre. Így sokszor van az, hogy eleinte hatásosnak bizonyul a gyógyszer, de utána visszatér a probléma, és sokszor feleslegesen szedi be a kismama a nem veszélytelen antibiotikumot. Amúgy valóban nagyon sok fertőzés okozhat koraszülést, de egyik ellen sem jó a klion, csak szólok. És a gomba sem okoz koraszülést.
2010. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!