Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen amalgánnal tömmöt...

Terhesen amalgánnal tömmöt fogaim vannak. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok.

Aggódom nagyon mert ha jól számolom 2-3 olyan fogam van ami amalgánnal lett tömve. :(

Félek nehogy baja legyen a babámnak!


2010. dec. 9. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2 amalgámmal tömött fogam van és 2 teljesen egészséges babám :) Csak ne terhesen szedesd ki meg ne most tömess amalgámmal (bár úgy tudom már azzal nem is tömnek) és nem lesz semmi baj!!!
2010. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg csak amalgámos tömés volt, addig, hogy volt? nem kell mindent túlaggódni, de ha mégis zavar, cseréltesd ki őket.
2010. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi baj lenne? Nem kell mindent túlaggógni! Nekem 2 olyan fogam van,de a doki terhesen akarta kicserélni a fehér tömésre,csak nekem nem volt kedvem az egészhez. Csak panorámaröntgent nem csinálnak terhesen.
2010. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hú te egy nagyon aggódós kismama lehetsz, nekem eszembe sem jutott ilyen. A szüleinknek mivel tömték a fogaikat? Mégis egészségesek vagyunk.

Nyugi, nem kell mindenen parázni, mert azzal ártasz a legtöbbet. Kellemes babavárást!

2010. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

semmi bajod nem lesz!

én akkor estem teherbe, mikor sorra cseréltettem ki a töméseimet így még terhesség elején is volt pár fog, amit kicseréltek, aztán maradt nekem is még 2, ami amalgám. Semmi bajunk nem lett. Nem most lettek betéve ezek a tömések egyébként, hanem már vagy 15 éve.

2010. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
(Különben AMALGÁM,de ez most nem számít)Valóban elég "paramami" vagy.Nem olyan régóta használnak másfajta tömőanyagot,mégis a gyerekek 95%-a egészségesen született...pedig valószínű,hogy a legtöbb kismamának volt már 1-2 amalgámmal tömött foga.Én már kicseréltettem,de amikor a gyerekeim születtek,még megvolt a 2 amalgám tömésem.Jelentem makk egészséges mindkettő.Úgy gondolom a 3. babánk se ettől lesz beteg/egészséges.
2010. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Remélem tényleg nem lesz baja a babymnek!
2010. dec. 9. 14:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!


semmi baja nem lesz. Terhesség alatt nem javasolt cserélni, mert hiába a nyálszívó, kerülhet a fúrásnál a szádba belőle. HA tömni kell fogadat, azt csak fehérrel engedd most (igen, van még amalgám)


(fogászati asszisztens vagyok)

2010. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
??? Nekem meg se számolom, mennyi ilyen fogam van. Kiváncsi lennék, szernted mégis mi baja lenne tőle... csak úgy érdekességképpen.
2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretném ezt túlragozni, meg inkább véleményt sem nyilvánítani, mert bizonyos szinten értelmes ez az aggódás.


Csak, hogy megnyugod, az összes rgó fogamban Amalgám tömés van és a lányom full egészséges:)

2010. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!