Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhszáj bármikor elkezdhet...

A méhszáj bármikor elkezdhet kinyílni? És mitől nyílhat ki?

Figyelt kérdés
Lehet valahogyan érezni?
2010. dec. 9. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet érezni. Hogy mikortól kezd kinyílni, az egyénfüggő. Van, akinek közvetlenül szülés előtt még teljesen zárt és csak a vajúdás alatt nyílik ki, másnak meg már akár hetekkel a szülés előtt elkezd nyílni. Hogy mitől nyílik? Normál esetben végig zárt, de ha nem elég erősek a záróizmok (régebbi abortusz, többedik szülés, stb miatt), akkor idő előtt kinyílhat a méhszáj.
2010. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia,


27. hétben 2100 volt az eredményem, úgyhogy szigorú pihenésre és szexmentes hónapokra fogtak. nem éreztem semmit, nem volt előjele, hogy nyílok. probléma mentes, természetes szülésem volt a 40. hétre :)


Ági

2010. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem keményedik a hasam, állandóan mintha szétrobbanna. Feszített, nyílalt a hüvelyem.

Doki megállapította, hogy elkezdett kinyílni. Mindezt a 25. héten.

Most reménykedem a legjobbakban

26. hetes kismama

2010. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármikor nyílhat, amit te nem veszel észre, csak a doki állapítja meg egy vizsgálatnál.

A 2. terhességemnél a 21. héten már 2110 voltam, keményedtem párszor, a 3. terhességnél pedig nagyon korán, a 8. héten 1110 lettem, 3-4 görcsöm volt 1 nap alatt.

Mindkét babát túlhordás miatt indították.

2010. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Utolsó előtti vagyok. Mit csináltál, hogy a babádat túlhordtad? Pihentél vagy semmit sem tettél másképp?

Félek nagyon a koraszüléstől.

2010. dec. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Az "utolsó" vagyok.

Nem pihentem. A 2. terhességnél azért nem, mert nem tudtam. Egyszerűen olyan típus vagyok, aki nem tud pihenni. Szülés előtti hetekben még kapálni is kimentem, meg gazolni.

A 3. terhességnél pedig azért nem pihentem, mert ott volt az akkor 1-1.5 éves fiam már. Nálam a pihenés annyi volt, hogy éjjel aludtam:)

DE amit mindkét esetben szedtem, az a Magnesii Citrici volt, 3*1 naponta. Ez szinte direkt kismamáknak van kitalálva, keményedésre, feszülésre, nyíló méhszájra és ilyenekre. Sokkal erősebb, mint a Magne B6 cuccok. És az ára is nagyon jó, főleg ha a doki még fel is írja. Háziorvos is kiírhatja. Nekem havi 10 doboz volt az adagom, ez 100 db-ot jelentett, aminek az ára akkoriban havi 1250 ft volt. Dobozonként 125 ft volt. És ami még nagyon fontos, hogy sokat kell inni, főleg szénsavmentes ásványvizet.

Amúgy nyugi, ez az érték önmagában nem jelent semmit, a keményedések sem. Első terhességnél korábban, és jobban vannak keményedések, a többediknél már nem annyira. Látod, nekem mindkettőt indítani kellett:)

A gyógyszert pedig a 36. héten be kell fejezni!

Kitartás és majd légyszi írd meg, hogy mikor született a bébi:)

2010. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi, én vagyok az "utolsó".

2. baba és az 1-nél nem nyílt ki. Most a 2 évesem mellett én sem pihenek és félek, hogy ez nagy baj.

MagneB6-ot mondott a doki, mást nem hajlandó kiírni, már kértem.

Megnézem vény nélkül a javasoltad árát.

Köszi

és reménykedem, hogy minél tovább bent marad a babánk

2010. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!