Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elítélendő 5....

Szerintetek elítélendő 5. gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok, 3 gyerekkel hagyott el a férjem. Új párt találtam, de 5 év kellett ahhoz, hogy kialakuljon bennem a bizalom, és gyereket szüljek neki. Így ellenben óriási lett a testvérek között a korkülönbség, a picinek (1,5) éves), nincs játszótársa. Vállaltunk még egy babát, most vagyok félidős, és hát az valami hihetetlen, mennyi elítélő kritikát kapunk. Pedig soha nem álltunk sorba segélyért, nem kértünk segítséget, tisztességgel neveljük a gyerekeinket. Miért fáj másoknak, ha valaki nagycsaládos?
2010. dec. 10. 06:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
nem
2010. dec. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok. 39 évesen nem vagy öreg és ha a pénz is megvan hozzá akkor hajrá, a hatodikat is. Szép nagy családod van. 22 éves vagyok 26 hós fiúcskával és 11 hetes terhes. Szerinted engem mennyire itélnek el?
2010. dec. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
ki az aki elítél? törődjön mindenki a saját dolgával! ne másoknak akarj megfelelni, hanem magadnak!
2010. dec. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem!
2010. dec. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mi dettó ugyanezzel találkozunk, pedig "csak" a harmadikat várjuk. Tenném hozzá nem volt tervezett baba, védekeztünk és mégis sikerült.

Fiatalok vagyunk (30 évesek) és nem mentesek minden problémától, de azért mindig jut mindkét gyereknek ami kell.

Hetekig gyomorgörcsöm volt mielőtt elmondtuk a környezetnek, mert tudtam mi lesz a reakció.

Az is lett amire számítottam, felelőtlenség, meg ilyet a c.gányok csinálnak stb...

Kaptunk mindent mi is...:((


Sajnállak téged is ha ezt kell átélned :(

2010. dec. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem elítélendő...aki elítél emiatt azzal ne is foglalkozz!!Legyél büszke!
2010. dec. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos vannak ilyen birkák...nem kell velük foglalkozni! Mondom én...aki napokig volt idegbeteg,mert állandóan kaptam az ívet,mert mertünk 3. gyereket vállalni! :S Most már eljutottam odáig,hogy ha hűledeznek rajta a páciensek, a képükbe röhögök,és áradozok milyen boldog vagyok,és alig várjuk,hogy nagycsalád legyünk! :) Én is úgy vagyok,mint Te! Amíg nem a küszöböt rágjuk,nincs csekk elmaradásunk,mindene megvan a gyerekeimnek,addig had ne szúrjon már szemet senkinek,hogy mennyi gyereket szülök. Mi nem több milliós kocsit veszünk hitelre,hogy felvágjunk,hanem gyereket szülök helyette,mert nekünk így a jó,és ŐK JELENTIK A BOLDOGSÁGOT! :)


Jó egészséget Nektek,és sok boldogságot!! :)

2010. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%

Nem elítélendő, de nem is ez a normális magyar családmodell. Nem tudom ennyi gyerekre,hogy tud megoszlani két szülő figyelme.Szerintem mindenképp megsínylik ezt a testvérek. Ráadásul szerintem túlkoros is vagy a gyerek vállaláshoz. Ez már szerintem túllépi a nagycsaládos kategóriát. 3 gyerek még normálisnak mondható, de egy fél focicsapat már nem egészséges.

Most le lehet pontozni nyugodtan, de nekem ez az őszinte véleményem.

2010. dec. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

A mi környékünkön szinte csak nagycsaládosok vannak, min. 3, de leginkább 4 gyerek az átlagos és senki sem kisebbségi, és nem Isten háta mögötti pici falu. Hidd el, nem olyan ritka ez, mint sokan hiszik.

El tudjátok őket tartani tisztességesen? El. Akkor meg nincs kérdés. Élvezzétek a gyerekeitekkel töltött időt.

Anyukám egyik kolléganőjének a tesója szintén elvált 3 gyerekkel. A felesége szintén elvált 3 gyerekkel. Utána még vállaltak 5 közös babát. Összesen 11 gyerekük van. Na, ehhez képest, ti nem is vagytok olyan nagy család.


Egy anyuka írta itt a gyak-on, hogy két gyerekkel kétszer annyi gond van, de kétszer annyi mosolyt is kap az ember. Te öt mosolyt kapsz minden nap!:)

2010. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Kedves 08:39-es!

Hidd el, oda lehet figyelni ennyi gyerekre, és egyénileg foglalkozni velük. Én inkább úgy érzem, hogy a pici születése óta még összetartóbb a család, és a 3 nagy pozitív változásként élte meg az Ő világrajöttét. Sokat segítenek is, de arra nagyon ügyelek, hogy ne Ők neveljék helyettem a kistestvérüket. Mindig jut rájuk időm, mert olyan társam van, aki ha kell, elvégzi a házimunkát, ha a gyerekekkel programom van. Eljárok a nagyfiammal koncertre, a kisebbikkel focizni, a lányommal bevásárlókörútra. Sőt még a párommal is tudunk külön programot csinálni. Szerintem ez a legkisebb születése után sem lesz másként. Csak jól kell beosztani az időt.

Az a baj, hogy a mai Magyarországon 2 gyereket tartanak optimálisnak, Őket is 25 és 30 éves kor között. Ha meg kilógsz a sorból, akkor egy kalap alá vesznek a családi pótlékért szülőkkel.

2010. dec. 10. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!