Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés időpontjának kiszámítása?

Szülés időpontjának kiszámítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, ti mire juttok a számolásban, ha esetleg van kedvetek, megtennétek, hogy utánaszámoltok? Én magam is egészségügyis vagyok, de már kb. 4. időpont jön ki...

Szept. 21.én volt az utolsó mensesem, még azt is tudom, hogy okt.2-án sikerült a babó, mert másnap este erős hasszurka jelezte a peteérést( és ezt az alkalmat leszámítva védekeztünk is) - szóval ezek alapján a védőnő jul.05-re írt ki, amit én mindenképp későinek gondolok, többféle számolást ismerek, de nekem jun. 28 jön ki, de csináltam itt a neten is számolást, és itt meg jun. 5-ét adta ki...

Köszönöm, ha fáradtok vele!


2010. dec. 10. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


amugy egy nagy humbuk az egesz. köze nincs a valosäghoz!

2010. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:) azért köszi, megnézem ezt is... hátha totál összekeveredek :) persze tudom, jön mikor jönni akar a picur, de azért az 1 hónapos eltérést túlzásnak találtam...
2010. dec. 10. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Amugy az elv, 28 napos, szabályos menstruációs ciklus esetén:


- a terhesség 40 hét, tehát az utolsó menstruáció első napjához mérten 280 nap.

2010. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Júni 28 ha az utolsó menstruációtól számolom..ha a okt 2 ától akkor meg júli 9
2010. dec. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a régi jól bevált módszerrel számolom. Utolsó menstruáció mínusz 3 hónap, plusz 7 nap. Így nekem is júni 28 jön ki.


Én ezt a terhesnaptárat ajánlom, ki is nyomtathatod és jól követjető, hogy hol tartasz.


[link]


Jobb oldalt kersed az excel táblázatot.

Gratulálok!

2010. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Én is utána számoltam neked és június 28. jött ki és jelenleg 11 hetes kismama vagy...

Én 2009 augusztus 19.-re voltam kiírva a lányommal és aznap mentem is szülni de ö csak 20.-a reggel látta meg a napvilágot.De csak körbeüli időpontot lehet kiszámítani hisz egy kisbaba születését nem lehet programozni.Ha nincs sem baj és a terhesség szépen megy végbe akkor is lehet hogy előbb jön vagy egy kicsit később....

Jo várondoságot...

(Melyik kórházban fogsz szülni..)


Egy 14 hónapos kislány anyukája.....

2010. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat , és a gratulációt! :)

Én is jun. 28-at számolok, több módszerrel is, érdekes, hogy épp a védőnőm nem tudta kiszámolni.... ( úgy kiabált át a másik szobában lévő védőnőnek, hogy akkor hogyan is van ez? - gondolhatjátok, megvolt a véleményem egyből, azért ez illenék tudnia nem?)

Székesfehérváron fogok szülni - első baba, úgyhogy nagy az izgalom, sok a kérdés... amire a védőnőtől ezek után nem nagyon várhatok válaszokat ugye :)

2010. dec. 10. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!