Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek volt olyan hogy a...

Kinek volt olyan hogy a köldökzsinórban csak egy artéria volt? Volt belőle később probléma?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk 4d-n és a két artéria helyett csak egy van.egy kicsit beparáztunk.
2010. dec. 15. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 hete vették észre, hogy a 3 helyett csak 2 ér fejlődött ki. Genetikai UH-on vették észre. Holnap újra kell mennem, mert figyelemmel kísérik, hogy kap e így is elég tápanyagot a baba. Ha nem, akkor rásegítenek, és ha szükséges, idő előtt kiveszik, és kint táplálják tovább. Annyit mondtak, hogy ez önmagában nem okoz problémát, elég gyakori, van, hogy csak a szüléskor veszik észre. A párom úgy értelmezte a doki magyarázatát, hogy vannak babák, akik nagy szívó szálon kapják az anyagot, vannak babák, akik kisebben. Na ezek a mi babáink. Sajnos nálunk a cmv eredmény is rossz lett, ezért kezdték el vizsgálgatni, úgy derült ki.

2010. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia,nekem a 30.héten vették észre.elküldtek szív uh-ra.rá 1 hétre kinyílt a méhszájam,1 hétig kórházban feküdtem.az egyik uh-n az orvos azt mondta,ilyen sovány gyereket nem látott,biztos dohányzok.aztán 2hetente kellett menni flowmetriára...35 éves vagyok,nem vállaltam az amniocentézist,de szerencsére más rendellenesség nem volt.

mindezek ellenére a fiam teljesen egészségesen ,term. úton született meg 39.hétre,2910 gr-mal,de már 11 hónapos,fejlett,okos.

ne idegeskedj,mert ez gyakrabban előfordul,mint hinnénk!ha más nincsen,akkor ez az 1 artéria is eléga baba tápláláshoz,és ezt mindenk figyelni fogja!majd írd meg,hogyan vagytok!

2010. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

11:14-es vagyok.

Most voltam a genetikán. Azt mondta a doki a két érre, hogy a 34. héttől heti 2x vizsgálják, hogy kap e elég oxigént és tápanyagot a baba, és ha nem, akkor kiveszik előbb, és kint táplálják tovább. Most nem volt gond még, 2,5 hét alatt 300 g-ot magára kapott a drágám. :)

2010. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.egy kicsit megnyugodtam hogy nem csak nekünk van így.én még nem mondtam az orvosomnak,majd 29.-én megyek hozzá.kíváncsi vagyok mit fog mondani.majd megírom nektek.Minden jót nektek és további jó babavárást. És mindenekelőtt jó eészséget.:-)
2010. dec. 16. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!