Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket nem stresszel a...

Titeket nem stresszel a karácsony? Én már teljesen kész vagyok.

Figyelt kérdés

Most már lassan félek, hogy nehogy ártson neki a stressz, amit a család okoz. Mi vagyunk az a család, akik a szülővárosba maradtak, és így minden hazalátogató tesóhoz nekünk kell alkalmazkodni. Persze egy időpontban jönnek, ketté szakadni meg elég nehéz.

Ráadásul a szentestét most szerettük volna itthon tölteni, de ezen is a sértődés, meg a kiabálás megy... De nem szeretném megint azt, hogy a 3 éves fiammal megyünk egyik mamától a másikig, és mire hazaérünk a mi ajándékunk már nem is érdekli, és mindenhol az órát figyeljük...

Már most elegem van, de nem kicsit, és nem akarok engedni ennek az érzelmi zsarolásnak. Csak persze a férjemet is nagyon sajnálom, mert nyílván anyós, és családja parádézik... Anyumék csak annyit mondanak, hogy: ahogy akarjátok :)

És bár még csak 13 hetes vagyok, néha már itt fekvés közben érzem, hogy kemény a pocakom...


2010. dec. 21. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

úr isten

mintha magamat olvastam volna


1 éves a fiam, most teszteltem újra pozitívat

anyuék vidékről jönnek,de kapkodás mert menni kell értük 24 én mindneki dolgozik még délelőtt, 4 kor ideérnek, kaja apóséknál, este 7 kor alszik a gyerek nálunk, sehogy nem érünk át addig hozzánk az ajándékokkal

kész rémálom

ráadásul 25 én én főzök a családnak akkor apósék jönnek át majd ebéd után rohanni anyuékkal haza mert nem képeset 2 napot ittlenni és útközben végigmászni a rokonságon


mindezt 1 éves gyerekkel és 4-5 hetes terhesen

KIRÁLY:((


most valahogy elegem van ebből imádom a karácsonyt, eddig tökéletes volt minidg

nehéz összehozni hogy mindenkinek jó legyen:(((


majd túlleszek rajta

ha nagyobbak leszenek a gyerekek, könynebb lesz

REMÉLEM!!!

2010. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szóval az én gyerekmenek akartuk a szép és jó kénylemes karácsonyt

ebből neki cak a zűrzavar lesz és az hogy este 6 kor már mi is az órát nézzük hogy lassan menni kell fürdeni


azon agyalok, valahogy ébren kéne tartani 8-9 ig, vagy nemtdom


előző voltam:(

2010. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Csajok, eszembe jutott terhességem kb. 32. hete mikoris költöztünk...barátoknak nekem kellett főzni.

Kaja kész, megterít egy falat nem megy le a torkomon...nézem őket kb. 2 percig ahogy esznek, elnézést kérek és elmegyek hányni...de mint egy szombatonként alkoholizáló tinédzser...jó volt látni a döbbent arcokat. Csak a férjem volt képes nyugodtan enni tovább.

2010. dec. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor a fimat vártam (11 éve9karácsonykor 38. hetes voltam, amikor lányomat -két éve-, akkor csak 30. viszont karácsony előtt egy héttel derült ki a cukorbetgségem.

Semmi süti...

Öszintén örülük, hogy nem vagyok terhes:-)))))

2010. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túlstresszelitek:)

mi is megyünk egyik, másik mamihoz. 12-16 az anyóshoz itt alszik a gyerek ebéd után ha fáradt lesz, majd átmegyünk anyuékhoz akkor alszik a kocsiban a gyerek ha nem aludt délután, ott leszünk 17-20 majd haza 1 óra. Ott megvacsorázik a gyerek, hazafele bealszik, felhozom lefekszem mellé ha megébred és vissza akszik.

Nem lesz semmi baja ha 1 nap nem fürdik.

Kaját sütit mindenhol csomagoltatok így nem kell főznöm másnap!

Másnap itthon megajándèkozzuk egymást a 20 hónapos lányunkat, legalább még egy új játék ami leköti 1 órára:)

2010. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát anyósékkal egymás mellett lakunk, egy telken.

24-én mindig átjönnek fél órára ünnepet köszönteni és ennyi.

Idén a program: 25-én anyukámnál ebéd délben, utána ajándéknyitás és ha álmosak a gyerekek, akkor alvás (a lányom 18, a húgom kisfia 14 hónapos).

26-án anyóséknál parti, hasonló módon.

Apukáméknál 19-én volt karácsony, mert ő dolgozik karácsonykor.

Az előkészületek borítanak ki, meg az egyeztetések, hogy ki mit visz, mikor hova, stb. De a karácsonyi menetek már sima ügy...

2010. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mifelénk nincs stressz. szenteste itthon van, pár éve ezt már lebokszoltam a családdal, mégha akkor meg is sértődtek. nem baj, ebből nem engedek. idén már eszükbe sem jutott ez...

25-én dédiékhez, 26-án anyósék és nagynénémék. mindenhol leszünk is meg nem is, épp csak 1-2 óra és viszonlángos...


nem készültem még semmit karácsonyra, nem lesz nagy menü, nagy díszítgetés, semmi cécó. lesz egy pici fa, pici ajándék, itthon leszünk szenteste nyugiban a kapott 1-1 játékkal eljátszunk a gyerekekkel é slussz.

évek óta eltűnt már belőlem ezt a karácsonyi idegeskedés.

2010. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem!Engem az egész tél stresszel!
2010. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg,ne idegeskedj!Mi addig-addig beszéltünk arról,hogy is legyen,amíg anyósék megsértődtek és maguktól nem jönnek,csak másnap.Az én szüleimhez meg 23-án megyünk le.Úgyhogy szenteste,csak 3-asban leszünk,vagyis négyesben,mert én meg 12 hetes vagyok:)
2010. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most már megnyugodtam, illetve bevettem a leszarom tabit...

Nem tudok velük mit csinálni, sértődjenek, ha akarnak... :)

2010. dec. 22. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!