Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy már most...

Létezik olyan, hogy már most tapasztalom a terhesség tüneteit?

Figyelt kérdés
December 9-én volt meg utoljára (január 7. lenne a következő). A férjemmel együtt voltam december 17-27-ig minden nap (volt, hogy egy nap 2x is). Nem védekeztünk mivel babát szeretnénk (már van egy kislányunk első próbálkozásra sikerült teherbe esnem vele). Külföldön dolgozik a férjem, így a határidő adott volt szerencsénkre a termékeny napjaim dec.17-28-ig tartottak (ovuláció 24-én volt). Viszont 26-án rám jött egy erős hányinger és azóta minden nap van reggel és este fixen, de van úgy, hogy napközben is többször. Erősen émelygek, szédülök és görcsöl illetve van, hogy szurkál a hasam (a lányommal végig hánytam az egész terhességem még a szülés előtt 2 nappal is amikor még vele nem csináltam tesztet a görcsölés és a szurkálás is megvolt. Ma reggel csináltam tesztet (anyám rábeszélésére) negatív lett, hiszen elméletileg a menzesz előtt max 1-2 nappal mutathatna már eredményt. (Anyám azt mondta, hogy lehet, hogy csak beképzelem, de nem akarok görcsösen gyereket így ezt a lehetőséget szerintem nyugodtan kizárhatom). Utána olvastam és a rosszullétek meg a több csak néhány nap, hét múlva kéne, hogy jelentkezzen. Elméletileg.... Illetve elkezdett feszülni mindkét mellem. Nem vagyok az a bebeszélős fajta! Segítsetek kérlek!
2010. dec. 31. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még ha a megtermékenyítés meg is történt, a beágyazódáshoz kell még idő.

Így a tüneteit nem érezheted, ugyanis jelenleg nem áll fenn terhesség!

2010. dec. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én 5 napos terhesen már éreztem a tüneteket elég durván a nagyobbik fiammal.(ritkán tudtunk együtt lenni a férjemmel, így a fogantatás napja biztos).nem is terveztük "nagyon durván", tehát nem bebeszélt tünetek voltak.egyik reggel nehezek lettek a melleim és hatalmasok, kétpofára zabáltam, főleg olyan dolgokat amiket nem is szerettem.émelygés, hányás, minden volt....pár napra rá elmentem dokihoz, ő még azt mondta nem lát semmit, de elküld uh-ra...az ultrahangon még csak egy petezsákra gyanús terület volt.hazafelé vettem egy tesztet, pozitív lett.a fiam ma 4 éves:)
2010. dec. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A batrátnőm a várt menstruáció előtt 1 héttel már hányt. Aztán végig a 40 hetet...
2011. jan. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat. Mint említettem nem vágyom görcsösen a babaára, de ezek a tünetek azért aggasztanak. Arra várnék csak megerősítést, hogy nem bebeszélem magamnak és így hogy olvasom, hogy nektek illetve a környezetetekben lévőknek volt már hasonló tapasztalatuk könnyebbé teszi a várakozást (a teszt elvégzéséig, akármi is lesz az eredmény.
2011. jan. 1. 10:07
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem az aktus után 4-5 nappal esténként-főleg lefekvés után sűrűbb pisilhetnékem volt. -na ezt biztos nem lehet bebeszélni:) amúgy sem szoktam. én 4-re nem várom:)) Drukkolok Neked!!
2011. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hát a pisilhetnék az megvan. Sajnos a férjem már nincs itthon, de skypon beszélünk naponta többször is. -Iszonyatosan megduzzadtak a melleim, feszül érzékeny stb.- Megmutattam neki kb 13:00 fel és megkérdeztem, hogy ő is nagyobbnak látja e mivel én megnéztem és nagyobbnak tűnt. Aztán beszéltünk pontban 17:00-kor megint cicimustra és azt mondta, hogy láthatóan nagyobb a kora délutáni állapothoz is képest. Tényleg nem akarom bebeszélni magamnak, de mi más lehetne mint az én édes drága második csöppségem...? Túl sok minden egybevág... szerintem Ti hogyan gondoljátok?
2011. jan. 1. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Remélem,baba van! Nagyon szorítok!! nálam a pisilhetnék ma már 2 óránként volt/van. Szorítok mind a kettőnknek!!

Üdv.a 4-re nem váró:))

2011. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is gratulálok neked! Viszont lenne egy kérdésem, ami lehet, hogy butaság de azóta aggaszt mióta a pici lányom megszületett. Történetesen az, hogy ha emelgetem a lányom (18 hónapos és kb 12 kg körül lehet)nem lehet esetlegesen a másik picinek baja? Vagy vezethet a lányom emelgetése vetéléshez? Tényleg nem tudom és nagyon félek, akár most akár később jön a kistesó (mivel a férjem véglegesen február végén jön haza így a (vélt)terhesség elejét egyedül kell végigcsinálnom). Elnézést a buta kérdésért és előre is köszönöm a választ :)
2011. jan. 1. 19:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem buta kérdés,akármelyik 2. gyermekét váró anyukában felmerül a kérdés,okkal.

Ne erőltesd meg magad!

én anno amit kellett azt megcsináltam,a kádból kivettem meg bele tettem az akkor 1,5 éves lányunkat. Nem volt baj.

De ez nem garancia arra,hogy Neked sem lesz baj.illetve a baba hogy megmarad-amennyiben terhes vagy.

Én azt mondom,hogy ha meg akar maradni egy bébi,akkor az megmarad:) én az elsővel motorra is ültem az első trimeszterben.

4 terhességből -2 vetélést kellett megélnem,23 éves koromra. Mind a 2 vetélésnél hiába nem emeltem,hiába vigyáztam magamra/magunkra,akkor is elmentek a babák.

Vigyázz magadra, csak akkor vedd fel a "nagyot",ha muszáj. És ha bármilyen pecsételőt vagy erősebb-gyengébb vérzést észlelsz,akkor azonnal doki!!

Írj majd,hogy babás vagy e,vagy nem! :))

NAGYON DE NAGYON SZORÍTOK!!!!!

2011. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jövő héten ilyenkor már okosabb leszek! Elméletileg.... Ha érdekel majd megírom... A melleim hatalmasak és fájnak ha nem baba akkor nem tudom, hogy mi lehet (a lányom már rég nem szopizik.) Amikor a lányommal teherbe estem elmentem a háziorvosunkhoz (aki már nagyon idős anyámnál ő állapította meg, hogy én leszek), hogy írjon ki betegszabira (az esküvőnkre kellett volna szabi, de már abban az évben ellőttem az összeset, így megállapodtunk a főnökömmel, hogy betegszabival oldjuk meg.), de nem mondtam meg a háziorvosunknak, hogy terhes vagyok kb nov 3-án mentem hozzá és elmondtam hogy miért kell a betegszabi (az esküvő miatt)Ő akkor rám nézett és közölt, hogy "Te terhes vagy" elmosolyodtam és annyit mondtam, hogy tudom(okt 28-án csináltam akor tesztet és pozitív lett úgy hogy előtte szept 25-én vagy 26-án volt meg utoljára) Hú kicsi össze-vissza lett de remélem kibogoztad a lényeget.... :)
2011. jan. 1. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!