Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor nem kapok majd...

Most akkor nem kapok majd egyszeri anyasági támogatást? Azt olvastam itt egy válaszban, hogy a kerületi támogatást csak akkor kapom meg, ha abba a kerület is jártam védőnőhöz, mint ahova be vagyok jelentve.

Figyelt kérdés
Nekem a lakcímkártyámon 12. kerület van, de most épp a 13. kerben lakunk és ide járok védőnőhöz, mert a 12.kerbe azt mondták hogy ők nem fognak ide átjárni, miután megszületett a gyerek, úgyhogy inkább itt kezdjek el járni. De a támogatáshoz meg állítólag védőnői igazolás kell, ez igaz? Most akkor jelentkezzek át ide, vagy menjek el egyszer a 12.keres védőnőhöz?
2011. jan. 1. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Más az egyszeri anyasági és más a 11.kerületben lévő támogatás,mert ott olvashattad a védőnős dolgot.


Egyszeri anyaságihoz az orvos általi igazolás kell majd,amit szülés után ad ki.


Nemtudom,hogy a 12. vagy a 13.kerületben van e ilyen kerületi támogatás.



MÁS a két dolog.

2011. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a kerületi támogatást az a kerület adja, ahol laksz, és ahová a baba is be van jelentve.


Az egyszeri anyaságihoz meg kell igazolás arról, hogy 4 alkalommal megjelentél terhesgondozáson. Ha ez csak a dokitól van az is jó, ha csak a védőnőtől van pecsét a terhesgondozásról, az is jó. Hogy a pecsételő védőnő a 12. vagy a 13. kerületben van, az teljesen mindegy.

2011. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ok, tehát a 11. kerület az valami speckó dolog... értem. És akkor nekem mindent a 12.-be kell majd intéznem igaz, és ki tudja, hogy ott van-e bármi plusz kerületi támogatás. Egyébként a baba automatikusan oda lesz bejelentve, ahova az anya van? Mert az a nagyi lakása, és akkor gondolom tőle is kell valami papír, vagy tulajdoni lap, beleegyezés, vagy ilyesmi, nem?
2011. jan. 1. 21:13
 4/11 anonim ***** válasza:

11ker az speckó igen.


A gyerek automatikusan az anya állandó lakcímére lesz bejelentve.Nem kell semmi beleegyező nyilatkozat,legalábbis nekem nem kellett amikor a fiamat szültem és rokonnál volt az állandóm.

2011. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja a gyerek anyakönyvi kivonata meg abban a kerületben készül el ahol a kórház van.Az ott lévő anyakönyvi hivatal intézi.
2011. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, főleg az utolsónak a linket! :)

Vajon mennyi lesz 2011-ben ez a "teljes örökségi nyugdíj három és félszerese"?

2011. jan. 1. 21:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első és az utolsó 3 én voltam;)
2011. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az öregségi nyugdíj:)

Jelenleg az öregségi nyugdíjminimum összege 28500.

2011. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó-jó tudom, csak elírtam. :)
2011. jan. 2. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!